Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 14 sonuçtan 11 ile 14 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
dqw
    hasanusta60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Chip tuning yaptırıp sorun yaşayanlar

ben laguna 3e yaptırdım motor şanzıman veya debriyajda sorun yaşamadım tek sorun arac yol bilgisayarında kullanılan yakıt miktarı ile alınan yakıt miktarı tutmuyor.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

bora-feat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kayıtlı üye

Durum
    Otomobiliniz

Chıptuning te sorun yaşamak için aracı hep agresif kullanmam gerekir ve bu agresifliğe turbo dayanamaz aracın verdiğim güçten fazlasını yazılım ile aldığın için ve devamlı yüklendiğin için turbo soğumaz ve patlar

veya bir zamandan sonra enjektörler yakıt yetiştiremez bozulur ama bunlar devamlı yüklenerek gitmeten olur

Eğerki chıptuning li aracı normal kullanırsan hem yakıttan tasaruf edersin hemde ayağının altında bildiğim sağlıklı bir güç olur

sorun her zaman araca yüklenmekle alakalı bir durumdur başka türlü chıptuningli arac sıkıntı çıkarmaz
    Bu bölgelerde bu gölgeler oynar çevrene bak kendine oynama izleyen yok geç kaldın

istediğin anda yanında bir arkadaşın yoksa internete mahkumsun demektir kısaca internet böcüğüsün mausem le yerim senin gibi böcükleri :)

NrOx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

Zaten bir araca sürekli yüklenmek chipli olmasa da yüklenmek sıkıntı demektir ki chipin arıza ile hiç bir alakası yok demektir ;)

H4s4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Aynen Bora arkadasa katiliyorum.. BMW 520d aracima chip ile 170 den 205 beygire cikarta biliyordum ama yapmadim cunkü satacaktim. Muhendiz bir arkadasimla konustum, ve arabaya bir zarar vermeyecegimi söyledi.. otomatik olmasa baski balatanin ömrünün biraz daha kisa olacagini, birde uzun sure asiri zorlamada turbonun isiniz bilyasinin dagilabilecegini söyledi, ama yakittan tasaruf edebilecigimide söyledi.. Ben kendim Elektronik muhendiziyim ve sunu iyi biliyorum. bir sey yapip dunyaya satiyorsaniz, bunun sibiryasida var arabistan cölleride. ona göre bazi seyleri ayarlamaniz lazim.

suan megane 3 1.5 dci 90 beygirligine biniyorum belki chip yaptirmayi dusunuyorum, sirf biraz torque arttirmak icin.. Tanidigim bir yer 3 secenek sundu ecotuning, performans tunning ve ++ perfonmas tuning... ecoda 105 beygir oluyor yakit tasaruffuda var, perfomans da 110, ve ++ performansda ise 130 beygir oluyormus..

ama karar veremedim ne yaptirayim.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)