Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    mehmetoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

yukari Ateşleme Bobini Arızası (kronik)

Yine kronik bir arızanın başlangıcı ve çözümünden bahsedeceğim.Aracım 2 gündür gaz yemiyor motorda hafif sarsıntı var çekiş yok özellikle 1.ve 2 viteslerde silkeleme kesiklik var daha sade anlatayım.aracı sanki arkadan birisi tutuyormuş gibi hissettiriyor.çözüme gelelim öncelikle her tamirciye aracınızı göstermeyin.3 tane tamirci 3 tane farklı sebep söyledi.onları dinlesem aldığım parçalar elimde patlayacak.
    bursada olanlar önce aracı küskün otoda bilgisayara bağlatsınlar vedat usta işinin ehli bir kimsedir (veya küçük sanayide bir kaç beyinci arkadaş daha var orayada ****rebilirler ).aracı bilgisayara bağladık silindirlerde ateşleme sorunu göründü.neyse 20 tl cekup ücretini ödedim biraz araştırma yaptım ateşleme bobininin içinde primer ve sekonder sargı olduğu ve bunlardan birinin arızalanması durumunda ateşleme eksikliği yaptığını öğrendim.yeni nesil araçların çoğunda çalışmama durumu oluyormuş.cliolarda sarsıntılıda olsa çalışıyor.(3 silindirle çalışıyor)
    önce küçükten büyüğe sırayla gittim üzerindeki bujileri söküp direkt çöpe attım.4 adet yeni bujiyi taktıktan sonra araçta değişme olmadı.2.aşamada bobini ve buji kablolarını yeniledim.marşa bastım maşallah aracımdaki arıza giderilmiş motor saat gibi çalışmaya başladı.motorda ses ve sarsıntı kalmadı neyse yol testi yaptım araç eskisinden daha iyi duruma geldiğini gördüm.
    bu şekilde sorunu olan arkadaşlar araçlarını böyle kullanmasınlar bu arıza siboplarada etki yaptığı için ciddi masraflar çıkarabilir.aşırı yakıt tüketimide yapmaktadır.parça konusuda var ama lafı fazla uzatmayalım onuda sonra yazarız.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz
    Blog Entries
    1

Standart Cevap: Ateşleme Bobini Arızası (kronik)

Iyi araştırma yapmışsın

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz
    Blog Entries
    1

Standart Cevap: Ateşleme Bobini Arızası (kronik)

Sorun yok değilmi

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler