Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    serkan ss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Eskiyen kapı fitili (yardım )

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] dünyada ki bir çok aracın fitilleri bu fabrikada türkiye düzce de yapılmaktadır, ufak bi genel bi bilgi olsun, fitillerin yan sanayisi olamaz çünkü çok büyük bi teknolojiyle ve labaratuvar çalışmalarıyla denenip imal edilmektedir, fitiller araba fabrikalarına seri olarak imal edilir. yan sanayiye de aynı fitiller siperişe göre imal edilir gönderilir. fiyat olarak bi bilgim yok ama normal standard aile arabalarının fitilleri çok büyük bi miktar olduğunu sanmıyorum.

seyyahfrm
    seyyahfrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

arkadaşlar
    dün önce topkapıda sanayide sordum bu kapı fitilini tek kapı için 35 lira dediler.
    sonra aksaraya gittim orda bir dükkan var her türlü kapı fitili var metre işi satıyor adam ve metresi 10 lira bana 14 gider senin araca dedi 140 lira.
    ve dediki sen bana kalırsa boşa değiştiriyosun taksiciler bile 4 yılda değiştirmiyor yırtıldımı dedi yok dedim sünger gibi oldu artık..
    sonradan tekrar kontrol ettim aslında çok kötü durumda değil fitiller ama yinede biraz deformasyon var silikon sprey kullansam faydası olurmu acaba birde vazelin kullanıldığını duydum varmı bu konuda yorum yapmak isteyen ? :)

serkan ss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

silikon sprey gıcırdamaları ve yazın aşırı sıcaklarda yada kışın ayazlarda kapıya yapışmasını önler, fitili uzun ömürlü yapar, yazmışken işim gereği deneyimimden silikon sprey kullanmak isteyenlere ufak püf noktasına değineyim.. spreyi kullanmak için aşırı bi sıcak günde öğle vakti mesela bütün kapıları açın fitiller iyice ısınsın 10 15 cm uzaktan sıkarak silikonu yedirin fazla sıkmanıza gerek yok fitil süngerli olduğu için emicektir fazlalığı kuru bi bezle silin 5 dakka daha güneşte kalsın hepsi bu silikon zararsızdır boyaya yada başka bi yere akarsa leke bırakmaz hemen kurur uçar gider. ( TORPİDO PLASTİK OLAN NE VARSA KULLANABİLİRSİNİZ MATLIĞINI ALIR CANLI GÖSTERİR) saygılarımla.

seyyahfrm
    seyyahfrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Alıntı serkan ss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    silikon sprey gıcırdamaları ve yazın aşırı sıcaklarda yada kışın ayazlarda kapıya yapışmasını önler, fitili uzun ömürlü yapar, yazmışken işim gereği deneyimimden silikon sprey kullanmak isteyenlere ufak püf noktasına değineyim.. spreyi kullanmak için aşırı bi sıcak günde öğle vakti mesela bütün kapıları açın fitiller iyice ısınsın 10 15 cm uzaktan sıkarak silikonu yedirin fazla sıkmanıza gerek yok fitil süngerli olduğu için emicektir fazlalığı kuru bi bezle silin 5 dakka daha güneşte kalsın hepsi bu silikon zararsızdır boyaya yada başka bi yere akarsa leke bırakmaz hemen kurur uçar gider. ( TORPİDO PLASTİK OLAN NE VARSA KULLANABİLİRSİNİZ MATLIĞINI ALIR CANLI GÖSTERİR) saygılarımla.
    bugün arexsons marka silikon sprey aldım bunu kullanmak için havaların iyice ısınmasını beklesemmi yoksa şimdi uygulayayım sıcak bir günde tekrar uygulasam olurmu bu arada sıktıktan hemen sonra bezle yedirecekmiyiz acaba ? adamlar üzerine nasıl kullanılacağını yazmamışlar. piyasada zor bulunuyor bi nalburda vardı markası belirsiz altarnatif olarak arexsons aldım..

gozpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Renault Laguna ve diğer tüm araçların kapı fitilleri (orjinal ve yan sanayi mamüller) şirketimizde bulunmaktadır. Laguna orjinal kapı lastiği servistekinin aynısı yaklaşık serviste verilen tek kapı fiyatına 4 kapı lastiğini birden veriyoruz.
    İrtibata geçerseniz yardımcı oluruz.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

akiftabak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Arabam 2004 clio 1.4 kapı fitillerini 2 ay önce değiştirdim özellikle ön kapılar çok zor kapanıyor.tabir yerindeyse çarpmak gerekiyor.:mad: Zamanla alışır dediler ama 2 ay gibi zaman gecti çok az değişti kapıların bozulacağını düşünmeye başladım:hnk: bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk ederim..:undecided:

utku61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar bu uygulamayı ben laguna ma yaptım cok da guzel oldu.akvaryum su borusu gecirdim fitillere ,arkadaslşarın dedigi gibi hava dısarı cıksın diye fitilde bulunan boslukları dikkate alarak akvaryum borusunu parca parca keserek taktım .cok ta gusel oldu.
    www.RenaultClubTR.com

caorszkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

bundan 1 ay önce benimde fitiller ölmüştü toplam 16 tl ye fitil aldım yumusak olandan ve fitil içlerine geçirdim. şimdilik bi sıkıntı yaratmadı ama ilerde ne olur bilemem...
    Trance Music......:dumbells: :dumbells:

onur983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Arkadaşlar kapı fitillerinizin eskiyip kuruyup çatlamaması için, arabayı yıkadığınızda yada yıkattığınızda, vazelinli bir bezle silin onları. vazelin fitili yumuşak tutup kurumasını ve çatlamasını önleyecektir. ben yapıyorum düzenli olarak.
    www.RenaultClubTR.com

FATİH_0716_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başçavuş

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar bu söylenilenlerın aşa yukarı hepsını yaptım desem yerıdır farklı arabalarda denedım tabı şuanda clıo seymbol var araba 2004 oldugu ıcın yırtılma yok ama yıpranma deforme var orjınal 35 tl yan sanayı 80 tl komple yanı 4 kapı nerdeyse yarı yarıya fıyat farkı var ama ıkısınıde kontrol ettım orjınal orjınaldır abı fark var enaz 4 yıl yada 5 yıl sorunsuz bınecen spreyle vs le ugrasmaya gerek yok yaptıgın masrafı orjınal fıtıle koysan zaten yan sanayı yerıne orjınal fıtıl alırsın bence tabi kolay gelsın
    2004 seymbol dci güvenlik+stil paket

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)