Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    engineer1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Clio su eksiltme sorunu

Öncelikle tüm forumu aradım benimkine benzer bir konu var ancak benimki ile uyumlu olmadığı için tüm aynı sorunu çeken arkadaşlara tercüman olmak için bu konuyu açtım ilgi ve alakanız için çok teşekkürler...

sorunum şu : ben 29/03/2010 tarihinde 2000 model 1.4 injection clio hatcback bir araba aldım tabi 2. el... ve 1 hafta sonra aracı servise verdim fakat bu bir hafta zarfında aracın su eksilttiğini gördüm.. servisi yapan ustaya söyledim arabayı kaldırıp altına falan baktılar her tarafına baktılar ( gözle) araba da bir sorun olmadığını söylediler ancak araba 1 hafta içinde yaklaşıp 1 depo su eksiltti bende arabanın durduğu yere baktım su birikintisi falan yok. acaba bu su eksiltmesi neden olabilr normal bir şey mi? işin garip tarafı arabada hararet vs yaşamıyorum hiç bir sorun yok sadece çok yoğun trafikte dur kalk yapmaktan hareret yarıya geliyor sonra normal yolda düşüyor.. herhangi bir çekiş kaybı vs yok..hararet yok ses yok. eksozdan herhangi bir duman atışı yok.. bir teknisyene sordum bana conta olabilir ama conta olsa hararet olurdu dedi bende şaştım kaldım...LÜtfen beni bu konuda aydınlatınız cevaplarınızı bekliyorum saygılar

özellikler : reno clio fransız 2000 model 1.4 hb benzinli.
    ALLAH BİRDİR VE EŞİ ORTAĞI YOKTUR..ONUN İRADESİ OLMAZSA BİZLER BİRER OT PARÇASI GİBİYİZ...ALLAH IN SELAMI HAK YOL ÜZERE OLANLARA OLSUN

61selman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üsteğmen

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: clio su eksiltme sorunu

su eksiltme az bir miktar olabilir. ama seninki fazla. cevap gelecektir.

AYARSIZ LAZ....

MRclio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

benzer sorunu 2 kez bende yaşadım...önce maliyetsiz seçeneği söyleyim
    1)gözle muayenesi yapılmış ama gene söyleyim devir daim borusu (su haznesine giren boru) üzerinde bir ufak vida yeri olur burdan sistemdeki hava boşaltılır(bildiğim kadarıyla) bu vidanın etrafını tekrar kontrol etmekte fayda var kaçırabiliyor.
    2) Devir daim motorunda sıkıntı olabilir hiç bir uyarı vermez herşey rutin gibi görünür ancak su bittikten sonra anlarsın...aynı olay benim başıma geldi motoru yakıyorduk az daha...eğer devir daim motoru çalışmıyorsa aşırı ısınan su buharlaşacaktır. bendeki problemde kaloriferde çalışmıyordu mesela ama bu büyük ihtimalle su bittiği için olmuştur. belliki aracın çok ısındığı için suyu tüketiyor (suyu bitene kadar hararet göstergesi renk vermez...)
    :thumbsup:!LIVE FAST, DRIVE FASTER!:thumbsup:
    1999 CLIO HB 1.6 8v STOCK

Er

Durum
    Otomobiliniz

Mrclio kardeşim yani sen aracın fazla hararet yaptığından dolayı mı su eksilttiğini mi söylüyorsun? yani kaçak falan yok hareretten su azalıyor... peki bu hararetin nedeni ne olabilir conta vs sorunu olma ihtimali nedir?
    ALLAH BİRDİR VE EŞİ ORTAĞI YOKTUR..ONUN İRADESİ OLMAZSA BİZLER BİRER OT PARÇASI GİBİYİZ...ALLAH IN SELAMI HAK YOL ÜZERE OLANLARA OLSUN

61selman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üsteğmen

Durum
    Otomobiliniz

arabanın su pompasını en son ne zaman değiştirdin. bir de su buharlaşma olayı bana uygun gelmedi sonuçta kaplaı ortamda dolaşıyor

AYARSIZ LAZ....

Er

Durum
    Otomobiliniz

ben arabayı geçen hafta aldım su pompası değişme tarihi hakkında bilgim yok...bana da hararetten dolayı buharlaşma işi pek uygun gelmedi çünkü kapalı ortamda buharlaşma olmaz..açığa çıksa eksozdan belli olacak diye düşünürüm... alltta sızıntı olsa araba kaldırıldığında belli olurdu...

Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

ben su pompasını sanırım 2004 te değiştirdim aracım sıfırdn beri bende (allah nazardan saklasın) kapalı ortamda olsa buhar dedğimiz şey en nihayetinde gazdır...her yerden kaçabilir ki sistem hava geçirmez olarak düzenlenirse zaten saatli bomba haline dönüşür.evet engineer kardeşim aynen aşırı ısınmadan dolayı eksiltiyor olabilir.gözle yapılan muayenede bi sıkıntı çıkmadı diyorsun ona dayanarak bunu söylüyorum...

Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı engineer1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben arabayı geçen hafta aldım su pompası değişme tarihi hakkında bilgim yok...bana da hararetten dolayı buharlaşma işi pek uygun gelmedi çünkü kapalı ortamda buharlaşma olmaz..açığa çıksa eksozdan belli olacak diye düşünürüm... alltta sızıntı olsa araba kaldırıldığında belli olurdu...
    kapalı ortamda buharlaşma olur ör:düdüklü tencere.
    sistem hava geçirmez olursa düdüklü tencereden farkı kalmaz.bildiğin bomba olur yani....

LifeTime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teğmen

Durum
    Otomobiliniz

Muhtemelen Devridaim pompasıdır. Dikkat et, Yolda giderken suyu birden boşaltır. Farkına varamassın motoru yakabilirsin. Yeni yeni başladığı için kaçak az. O yüzden kaçan su motorun sıcaklığı ile hemen buharlaşır ve sende nereden kaçtığını anlayamazzsın. Arıza ilerledikçe trigger kayışının olduğu kısımda su izleri görülmeye başlar. Eğer Triggerin olduğu kapalı kısmı açabilirseniz. sızıntıyı görebilirsiniz.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

2004 Renault Scenic II, 2.0 16V, BVA, Benzinli.
    Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :-)
    Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır.
    "Sonra duman halindeki göğe yöneldide ona ve yere şöyle seslendi: İSTEYEREK VEYA İSTEMEYEREK BİRARAYA GELİN ! .. İkiside; İSTEYEREK GELDİK. dediler (Fussilet Suresi:11) "

Er

Durum
    Otomobiliniz

sevgili mrclio kardeşim peki senin fikrine göre bu aşırı ısınma nedendir? ben aşırı ısınma sanmam çünkü hararet göstergesi düz yolda hiç yükselmiyor.aşırı trafikte dur kalk yapmaktan yükseliyor ve düşüyor..yani sözümün özeti arabada hareret yapacak bir durum söz konusu değil

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)