Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    Dryyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart 2006 RENAULT CLIO HB 1.2 16V AUTHENTIQUE Yakıt Tüketimi

Merhabalar,

2006
    RENAULT CLIO HB
    1.2 16V AUTHENTIQUE
    marka ve model aracın yakıt tüketimi (Benzinli, Manuel Vites)
    hakkında bilgi ve 5 kişi bu araca oturulduğunda yokuşta
    bayılıp bayılmayacağı hakkında bilgi rica ediyorum.

Bu yıl ve model aracı almayı düşünüyorum
    16.500 TL gibi bir rakam istiyorlar
    Sizce makul bir fiyat mıdır ?

Teşekkür Ederim...
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

ErHaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erhan Uğurlu

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: 2006 RENAULT CLIO HB 1.2 16V AUTHENTIQUE Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi diğer Benzinli Cliolara Oranla Kesinlikle Daha az olacaktır.
    Aracın 16 subap oluşuda Rampalarda Sorun yaratmaz diye tahmin ediyorum. Daha Bilgili Arkadaşlar yada 1.2 16v kullanıcı yorumlarıda gelecektir konuya.
    .
    .
    .
    .

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

"İnsanlara, onları size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayın."

erselyilgin
    erselyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Bende yeni aldım 2011 model clio hb III 1.2 75 hp
    Henüz bir sorun yaşamadım . Ben yokuşta falan bayılacağını sanmıyorum.Henüz böyle birşey yaşamadım.

alfa-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

5 kişi uzun yoluşlarda bir vites düşersin 3 kişiye kadar pek fark etmiyorda ondan sonra uzun yokuşlarda kaptırıp çıkman gerekiyor vites düşürmeden çıkmak istiyorsan.

Ben 7 yıl kullandım üstelik LPG de taktırdım(Dizelden daha hesaplı oluyodu).Hiç zorda bırakmadı makul performansı ve düşük tüketimi var üstelik benzinde kullanırsan hiç problem yaşamazsın.Üstelik iyi de vergi avantajı var.

Dryyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Peki bu modelde sürücü koltuğunun yükseltilme özelliği var mı acaba ?
    Koltuğu yukarı yükseltmek için genelde kapı tarafında kriko gibi
    çalışan bir kol olur. Ondan var mı onu öğrenmek istiyorum.
    Konu Dryyn tarafından (19-09-2010 Saat 05:09 PM ) değiştirilmiştir.
    www.RenaultClubTR.com

sukruozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart 2010 RENAULT CLIO HB 1.2 16V EXTREME Yakıt Tüketimi

Selam Arkadaşlar,
    Aracımı Yaklaşık 6 Ay önce Vergisi Düşük Ve Ekonomik Yakar(dizel E Gücüm Yetmemişti) Diye Aldım Ve 8000 Km De şehirdışı Fena Değil(sabit Hız+klimasız) Ancak şehiriçi çok Yakıyor.açıkcası Forum Sitelerinde Az Yakıyor Diyenleri Gerçekten Tebrik Ediyorum:) Nacizane 1 Milyon Km Den Fazla Yol Yapan Biri Olarak.. Yakıt Tüketiminde Son Zamla Km De 30 Kuruş Altına Hiç Düşmeyecek Sanırım.
    Lpg Tecrübesi Hiç Olmayan Biri Olarak Sizden Ricam şehiriçi Clio 1.2 16v Için Lpg Yakıt Tüketimini Ve Lpg Performansını Bilen Veya Test Eden Varmı.her Hafa Benzin Parası çilesi Mi Yoksa Bir Kere Montaj Parasını Unutup Sonrası Ekonomik Tüketim Midir.?fiyat/performans Değer Mi..?
    Ilginize Ve Bilgilerinize şimdiden Teşekkürler..
    www.RenaultClubTR.com

sukruozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

daha bugün renoya gittim bu nedenle 2010 model 1.2 16 valf clio var bendede 8000 km de abi kim diyorsa atıyor şehir içnde yakıt canavarı motor çekmiyor..ben ilaç müm.yim 10 larca araba değiştirdim.1 milyon km yaptım.aracının motoru güçlü ise az yakar yoksa yok yok.27500 e aldım bugün ne dediler biliyormusunuz 4 aylık arabamı alıyorlar dizelini veriyorlar 12000 tl fark istiyorlar yani 4 aylık aracı 20 000 liraya sayıyorlar.sakın sakın sakın nealırsanız alın dizel dizel dizel bende firma aracı c4 var 1.6 dizel..araç resmen kokluyor yakıtı.1.2clio hem çok yakıyor.hem çekmiyor. şirket arabası clio 1.4 16 valfine binmiştim 2001 mode 3 yıl kadar l o süper çekerdi.1.2 hertürlü aractan itina ile sakınınnnnnn
    Konu sukruozer tarafından (18-12-2010 Saat 06:58 PM ) değiştirilmiştir.
    www.RenaultClubTR.com

altug78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: 2006 RENAULT CLIO HB 1.2 16V AUTHENTIQUE Yakıt Tüketimi

Merhaba
    2009 1.2 16 v clio sahibiyim.Arabam az yakıyor Edirne antalya arası 1000 km gecen yaz full klima acık hiç kapanmadan,Hatta çanakkale feribtounda kontağı kapatmadım...:) 200 tl ye gittim.Gösterde 100-120 km arasıydı.Yokuşlada şehir içi Edirnenin meşhur dik yokşları vardır.2. vitesle çıkmaya başladıgım yokuşta 3'e atarak devam ediyorum bayılma olmuyor.
    1,4 benzinli 16 v'te kullandım tabiki performans olarak biraz daha iyi 1,4 oldugunu düz yolda'da hissettirir.Vergi olarak düşünecekseniz tabiki 1,2 tercih edilmeli.Dizel aracı metheden arkadaşlar içinde alacak kişinin yılda yapacağı km önemli 25000 ve üstü km yapacaksan dizel tercih edilmeli.8000 km arabam çok yakıyor diyen arkaaşlar 0 km araçlar ilk etapta beklenenden fazla yakabilir.10000 km sonrası yakıt otomatık olarak düşer bu araç kitapçıklarındada yazar.Eski araçım lpg'liydi benzinin performansını hiçbirşey tutamaz.1,2 lpg taktırmak saçmalıktan başka bir şey değil motoru öldürüsüz.Performansı düşer....
    Saygılar
    www.RenaultClubTR.com

no10wayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

2006 RENAULT CLIO HB 1.2 16V kullanıyorum.şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.sadece krank devir sensörü arızalandı o da her renaultlarda genellikle olan bişey.yakıt tüketimi çok iyi.tüp taktırmaya gerek bile yok.benzinli kullanıyorum çok uygun.koltuk yükseliyomu diye sormuşsun.evet koltuk yükseltilip alçaltılabiliyor.direksiyonda aynı şekilde.
    ben arabada 5 kişi varken uzun bir yokuşu çok rahat çıktım bu konuda sorun yaratmadı.16 v olmasaydı sorun olurdu bu kesinlikle için rahat olsun yokuşları gayet iyi çıkıyor.gayet seri,rahat,atak,kullanımı çok kolay bir araç.almanı tavsiye ederim verdiğin paraya pişman olmazsın.bende o fiyat civarında almıştım arabayı.

berkrnl75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Berk Sarıoğlu

Durum
    Otomobiliniz

Şöyle söyliyeyim bizde şimdiki Megane 2 mizden önce ClioIII umuz vardı 2006 model 1.2 16V 75BG Benzinli... Şehir içi Gayet güzel Kullanıslı yakıt olarakta çok değil makul bi yakıtı vardı fakat bir kaç kere uzun yola gittiğimzde otobanda rampa çıkarken ister istmez araç bayılıodu. Aracta toplam 5 kişi falan vardı. Rapaya Gelemden önce 140 km ye fln çıkıoduk ama rampanın sonunda araç 90 km ye kadar geriliyodu Bu yüzdende Araç Fazla çekmediği için yakıtı rampada 2 katına çıkıyordu. Ama uzun düz yolda dicek hiç bişey yok yağ gibi kayıyor. Biz clioIII le hız denemesi yapmıstık 200 km ye kadar çıkmıştık düz yolda... Yani Söyle söyliyim Düz yolda yaptıgınız Tasarruflu Rampada Harcıyosunuz... :))
    RENAULT MEGANE 2 HB PRİVİLEGE 1.6 16V
    #privilegestyle

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)