Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum başka marka araç için yardım istiyorum.Tofaş şahin aracım 2 ay önce atiker lpg taktırdım bir sorun yok bakımı v.s. düzenli yapılıyor hergün 100 km yol yapıyoruz araçla bugun Hadımköyden Alibeyköye evimize giderken Tekstilkent'in orada araba titreyerek sarsıntılı çalışmaya başladı bizde Sanko Sanayiye ****rdük lpg ayarına baktırmaya usta dediki kabloların ikisi ateşleme yapmıyor kablo setine 30 lira isteyince bizde almadık geldik alibeyköy sanayisine burdaki ustalarımız tanıdık Reis otodan 10 liraya şahin S ateşleme sistemi kablolarını aldık değiştirdim kendim orda sarsıntılı çalışma hala devam ediyordu bi ustamıza gittik sanayi içinde yoğun olduğunu yarın gelmemizi istedi fakat arka tarafındaki motor-mekanik ustasını tavsiye ettiye etti bize o işimizi halledebilceğimizi söyledi sağolsun bizde ona gittik oda çok eski ustamızdı diğer arabalarımıza motor v.s. yaptırmıştık dedi bujileri değiştirdinizmi hayır dedim 4tane buji önerdi gittik 4 buji aldık 12 tl.Değiştirdi yine aynı benzinde denedim usta yokken titreme biraz daha azaldı sonra tekrar gaza aldım aynı şekilde titreme vardı rolantide şiddetli derecede usta dedi sübop ayarlarına bakalım onlardanda olabilir motor üst kapağını söktü baktı sübap ayarları gayet normal yeni conta ile değiştirdik topladık dedi motor kapagı contası çatlamış olabilir motor komprasyon yapıyodur hortumları fln sertleşmiş zaten dedi motor üst kapagı sökülcek taşlamaya gitcek v.s. rektefiye yapılcak motor.Yarın sabaha anlaştık bırakıcaz akşam alıcaz rektefiye yapılcak motor bugunki işlemler için bi ücret istemedi sağolsun ustamız arkadaşlar sizce sorunum nedir rektefe yapıldığında kesin çözülürmü şimdiden teşekkür ederim herşey için Birde rolantide çalışırken motor zaten titriyor fakat sisleri yada farları açınca acayip derecede sarsıntı artıyor ve çok sık fan açıp kapatıyor araç 6 silindirli motor homurtusuyla çalışıyor sanki 3.20 ile gidiyormuşum geliyor acayip değişik motor sesi var.