Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    malimete - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Fluence EDC şanzıman kullanıcı yorumları

Merhaba Arkadaşlar,
    Oyak kampanyasından Şubat teslimi 2012 model Fluence Privilege 1.5 dci EDC+Navigasyon opsiyonlu aracımı 55350 TL'ye aldım. Şu anki aracım benzinli 2009 model megane2. Benzinli araçların yakıt tüketiminin çok olması ve hanımın manuel vites araba kullanamaması sebebiyle dizel+otomatik seçeneğine yönlendim ve uzun zamanlı araştırmamın sonucunda bu araca karar verdim.Bir diğer seçeneğimde Jetta dizel otomatikti.DSG şanzımanını ispatlamış bu aracın maalesef dizel otomatik full versiyonu 70 bin TL civarındaydı.Boş modeline ise 60 bin TL veremezdim.Sonuçta yine Renault'ya karar kıldım.
    Genelde diğer forumlarda EDC şanzımanın sıkışık trafikte kararsız kaldığından şikayet ediliyor.Bazıları çok rahatsız olduğunu,bazıları ise hiç hissetmediğini ve rahatsız olmadıklarını söylüyorlar.Forumun FLUENCE bölümünde EDC ile ilgili sorunların paylaşıldığı bir konu göremeyince bu konuyu açtım.EDC kullanan değerli forum üyeleri deneyimlerini burada paylaşırlarsa sevinirim.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

yusuf_1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Fluence EDC şanzıman kullanıcı yorumları

Ben çok memnunum aracım extreme bluetooth ve dijital gösterge var.

Öncelikle otomatik araç kullandığınızın bilincinde olmanız gerekiyor düz vites gibi ani hamleler beklemek gerekiyor.Birde şanzuman Getrag DCT 250 modeli web sitesinden girip detayları inceleyebilirsiniz.Ford da kullanılan dünya çapında güvenilen bir şanzuman.

Aracın birinci ve ikinci vites dişlileri diğerlerinden farklı olduğundan kararsızmıs gibi gelebilir ancak kararsız oldugunu hissettiğiniz anlarda manuele gecip mudahale etmeniz yeterli.Ayrıca

Dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralayabilirim:

1.Dikkat etmeniz gereken aracı durdurunca vitesi boşa alıp el frenini çekip ayağınızı frenden çekmek ve tekrar frene dokunup P ye alıp stop etmek.Bu şekilde aracın şanzumanını korumuş olursunuz.

2.Aracı kullanırken trafikte yokuş aşağı kırmızı ışıkta vs boşa alıp durmayın bu model yeni tip ve çok az yağ içerdiğinden bunlara gerek duymuyor.

ben Alman araçları hayranı olarak biraz çekindim aracı alırken ancak şu anda çok memnunum.Yakıt tüketimi şehiriçinde 5,2 lere kadar düşürüyorum sakin kullanımla.

Hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için....benim için sorun olmayacak otomatik şanzımanlı arabaya alışmak..fakat hanım da kullanacağı için biraz tereddütlü aldım arabayı..biraz acemidir de:))) bu arada yakıt tüketiminiz de süpermiş şehir içi için...
    www.RenaultClubTR.com

yusuf_1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Bizde de bebek olduğundan sakin kullanıyoruz böyle olunca 5-6 yı geçmiyor.seri kullanımda 6,8 e kadar yükseliyorki bu çok normal.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

allah bağışlasın..analı babalı büyütsün...benimki de 6 yaşında...ben de çok sakin kullanırım arabayı...
    www.RenaultClubTR.com

ic0678 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

merhaba arkadasım. parayı pesinmi odedin yoksa arac tesliminde mi odeyeceksin?

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

13660 TL'sini teslimatta ödeyeceğim...Kalan 41690 TL'nin 18 bin'i kredi..Kalan 23690 TL'yi gelecek hafta ödeyeceğim...
    www.RenaultClubTR.com

EralpKartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Bende cok memnunum istediğiniz zaman seri 4,500 leri bulan istediğiniz zaman ekonominin babasını yapan 2,000 devirlerde vites atan bi şanzuman + vites gecisleri falan hiç hissedilmiyor maaşallah diyelim :)

lucky34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.İlk defa bir reno fluence otomatik dizel privillige aldım.Araba daha yeni olduğundan rodaj süresinde yani şu anda şehir içinde 7 litre yakıyor.Eski arabam ford focus benzinliydi çok memnundum.Artık benzin fiyatları malum olunca dizel aldım.Bakalım reno ailesinden memnun kalacakmıyım.Renoda ilk izlenimimde çok tuhaflıklar buldum.İlk önce hala bagaj amortisörlü değil ön hava ızgaraları kapanmıyor.Daha sonra bakalım neler bulacağım.

TUNALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Aracım manüel, ilk olarak bu ay içinde otomatik araç kullanma şansım oldu. Bu kadar rahat olduğunu daha önceden tecrübe edseydim yüksek ihtimal otomatik vitesli alırdım. Bundan sonra kısmet olur inşallah. Fluence'iniz hayırlı olsun malimete bey. Tüm arkadaşlara kazasız sürüşler diliyorum...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)