Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 18 sonuçtan 11 ile 18 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    bora-feat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Kamyonetten hususiye çevirme

garip durumlar
    Bu bölgelerde bu gölgeler oynar çevrene bak kendine oynama izleyen yok geç kaldın

istediğin anda yanında bir arkadaşın yoksa internete mahkumsun demektir kısaca internet böcüğüsün mausem le yerim senin gibi böcükleri :)

bora-feat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı ofaruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirim nasıl yaptırcam? araç 10 yaşını doldurduğu için vergide baya bayaa yani 6 aylık 263 falan değil cok cüzi miktarlara inermi varmı bu konuda bilginiz?
    vergi dairesine git bi sor
    Bu bölgelerde bu gölgeler oynar çevrene bak kendine oynama izleyen yok geç kaldın

istediğin anda yanında bir arkadaşın yoksa internete mahkumsun demektir kısaca internet böcüğüsün mausem le yerim senin gibi böcükleri :)

ApSUVaî
    ApSUVaî - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Yani Sormak Lazim

bedo381 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

anlattıklarınızın hiç biri açtığım konuyla alakası yok.
    Ne MutLu Türküm Diyene!

alfa-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Hususi oldu mu yani panelvan olmayacak ruhsatta otomobil geçicek.Bizimkilerde panelvan hususi yazıyor onun avantajı yok.

Hususi yani otomobil geçtimi
    1-Vergi avantajı ticaride vergi yaşları 1-6,7-14 otoda 1-3,4-6,7-11 Yani vergin 3 yıl önce bir alt kademeye düşüyor.
    2-Trafik sigortası avantajı var.Daha düşük oto 150 ticari 300

Eğer yıllık ödemeniz gereken MTV miktarı aracınızın maliye tarafından belirlenmiş MTV için kasko sigortası değer listesinde belirtilan değerinin %5 inden fazla ise aynı yaş grubundan bir alt kademeden ödeyebiliyorsunuz vergiyi.
    Açıklayayım:
    Mesela benim 2005 logan ambience pack arabamın resmi kasko değeri 9450 TL
    %5 inin alınca eder 472,5 TL
    Bu yıl ki MTV 486 TL (4-6 yaş 1300-1600 cc
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]lar için)

Bu durumda ben 4-6 yaş 1300 cc ye kadar olan araçlar için olan gruptan yani 283 TL ödeyebiliyorum. Nasıl mı?

"2010 Yili M
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]rlu Tasitlar Vergisi için Geçerli Olan Ocak 2010 Kasko Deger Listesi" nden aracınızın değerini bulabilirsiniz

NASIL YAPACAĞIZ

Bunun için
    ......YILI MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ TUTARINA ESAS OLAN KASKO SİGORTASI DEĞERİ BİLDİRİM FORMU nu internetten bulup, doldurup sigortacınıza imzalatıp bir dilekçe ile Maliye ye başvuracağız.

Ben araştırdım Aşağıdaki araçlar ve 2005 - 2006 bazı solenzalar bu indirimden faydalanabiliyor.

2005 1.4 düz logan
    2005 1.4 logan ambiance
    2005 1.4 logan ambiance pack

2006 1.4 düz logan
    Vergi indirimi forum.donanimhaber.com dan alıntıdır.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

tokatnet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı mupi05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimkide 2000 mod 1.9 hususi otomobil ruhsatlı. tıllık vergisi 814 tl ama indirim yaptırdım bende şimdi 6 aylık 263 ödedim. sende yaptır oluyor
    mupi05 indirim nasıl oluyor bize açıklarsan seviniriz. Benim araçta 2006 Kangoo 1,5 Multix ...

ozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

en iyisi sigorta işiyle uğraşan bi yerden halledin onlarda kasko kitapçığı bulunuyor
    www.RenaultClubTR.com

mupi05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

şimdi arkadaşlar bu işi yapabilmeniz için aracınızın hususi otomobil ruhsatlı olması gerekiyor. arkasından en yakın vergi dairesine giderek araç kasko değeri gösterir belge almalısınız( aracınızın kaskosu olması şart değil). bu belgeyi sigortacınızdan doldurtarak yanına ek olarak bi dilekçe yazmlısınız. üzerime kayıtlı 05 en 093 plakalı aracımın mtv sinin 2004 yılında çıkan araçların mtv sinin kasko değerini %5 ini geçemez kanununa göre tekrar düzenlenmesini ve gereğinin yapılmasını diyerek bi dilekçe yazmalısınız. eğer aracınızı 2005 2006 2007 2008 te almış iseniz bile her yıl için ayrı bir kasko değeri gösterir belge ile ek bir dilekçe ile beraber başvurmalısınız. aracı üzerinize aldığınız tarihten itibaren her yıl için ödediğiniz fazla vergileri geri alabilir diğer yıla mahsub ettirebilirsiniz. lakin aracınızın ödenmiş mtv belgesini saklamış olmanız lazım aksi takdirde tanidik biri olması lazım zorluk çıkartıyorlar. bu işlemleri hallettikten sonra ve vergi dairesine teslim etikten sonra 1 hafta içinden internetten takip edebilirsiniz verginizin düştüğünü. bu işlemlerin her yıl için yapılması gerekiyomuş bunuda bu sene öğrendim . e devletten baktığım zaman vergimi 407 tl görünce sasırdım ve vergi dairesine sordum. onlarda tekrar belgelerin düzenlenmesi gerektiğini sölediler. zor bişi değil 30 dk halledirsiniz. şimdiden kolay gelsin arkadaşlar.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 2 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 2 misafir.)