Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 33 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    Majeste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Kangoo Almak İstiyoruz: Hangi Model

Merhaba arkadaşlar,

Babamın Toros'unu satıp, (ikinci el) Kangoo almayı düşünüyoruz ancak (ikinci el) araba almak çok sıkıntılı olduğu için ve Kangoo'yu da tanımadığım için sizlere danışmak istedim.

Öncelikle bütçemiz 15.000 TL'ye kadar olacak ve önümüzdeki yaz içinde alacağız. Ben sahibinden.com üzerinden araştırma yaptım, bayağı Kangoo var bu fiyat aralığında ancak biz hangisini almalıyız?

Eski model olsun istemiyor babam, en az 2000 model istiyor. Bu şartlarda 1.4 RNA, 1.5 DCi ve 1.9 RL modelleri kalıyor. Sanırım son ikisi dizel, diğeri benzinli. Biz herhangi bi dizel araç kullanmadığımız için açıkçası dizel konusunda da bir fikrimiz yok. Dizel mi, benzinli (+LPG) mi konusunda yardıma ihtiyacımız var.

Babam arabayı çok ağır yük taşımasında kullanmayacak, yaptığı yol da çok fazla değil. Şehir dışına çok nadir gider, genelde şehir (Ankara) içinde kullanır.

Yeterince bilgi vermeye çalıştım ama eğer gereken başka bir bilgi varsa bunu sağlayabilirim.

Teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

yyk
    yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Kangoo Almak İstiyoruz: Hangi Model

1.4 rte modeli bulursanız temiz kaçırmayın derim zaten az km yapılıyor ve yük taşımıyormuşsunuz ideal olacaktır ;)

d_artagnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Re: Cevap: Kangoo Almak İstiyoruz: Hangi Model

Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 rte modeli bulursanız temiz kaçırmayın derim zaten az km yapılıyor ve yük taşımıyormuşsunuz ideal olacaktır ;)
    katılıyorum ve ekliyorum otomobil ruhsatlısını alın çok artısı var
    METİN OKTAY;
    BİZİ SEVENLERİ ÜZMEYELİM BABA

1957 yilinda Fenerbahçe ikinci başkanı Müslüm Bağcılar Metin'le bir gazinoda buluşur.
    bi çek uzatır Metin'e, "rakamı sen yaz Metin" der "yeter ki Fenerbahçe forması giy"..
    Metin Oktay ise tok olmuştur her zaman paraya, İzmirspor'dan da
    "ya ben ya Galatasaray" diyen zengin kızı sevgilisini bırakıp gelmiştir zaten, anında verir cevabi
    "BİZİ SEVENLERİ ÜZMEYELİM BABA, BİZİ SEVENLERE İHANET ETMEYELİM"

RAŞİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üsteğmen

Durum
    Otomobiliniz

1.5 dci tavsiye ederim.2004-2005 arası hatasız kangolar 13.000-14.000 tl ye gidiyor.
    1.9 isterseniz fırat usta da var bir irtibata geçin
    Daha önce bununla ilgili konu açmıştım yardımcı olur diye kısayolu koyacaktım ama sistemde tadilat olduğu için bulamadım.
    SÖZ ARABA GİBİDİR,DİKKAT EDİLMEZSE ALTINDA KALINIR.

bora-feat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum
    Otomobiliniz

1,4 alın lpg takın otomobil ruhsatlı olsun
    Bu bölgelerde bu gölgeler oynar çevrene bak kendine oynama izleyen yok geç kaldın

istediğin anda yanında bir arkadaşın yoksa internete mahkumsun demektir kısaca internet böcüğüsün mausem le yerim senin gibi böcükleri :)

Er

Durum
    Otomobiliniz

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bu sürede ben biraz daha araştırdım; dizel arabayı kullanmanın daha zor olduğu ve eğer devirinde kullanılmazsa masraflara yol açabileceği söyleniyor. Bu açıdan benzinli ve LPG'li öneriliyor. Sizin tavsiyelerinizle de otomobil ruhsatlı (sanırım hususi oto. olacak) ve genelde de benzinli seçeneğini araştıracağım.

@RAŞİT, hocam 2004-2005 model ve o fiyatlarda bir Kangoo çok güzel olacaktır ancak dizel konusunda (bilgisizlikten kaynaklanan) bi çekinme söz konusu. Fırat Usta'nın arabasını görmüştüm. Onu da ekledim listeye ancak önce karar vermemiz gerekiyor. Teşekkür ederim.

Fikirtepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tuğgeneral

Durum
    Otomobiliniz

sizi bilmem ama ben 1.5 den vaz geçmem.. bu arada bu işin pekde dizeli benzinlisi yok.. benzinli aracıda devirsiz kullanmak kötüdür dizelide.. ayrıca torku yüksek olduğundan dizel araçlar daha iyidir..1.4benzinli 65bg bir kangoo 1.5dci 65bg bir kangooyla bence boy ölçüşemez..
    NE OLDUM DEME NE OLACAĞIM DE.....
    İNSANLARI AMAÇ OLARAK GÖRENLER HAYATLARI BOYUNCA ARAÇ OLARAK KULLANILIRLAR

Firat_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek & Yönetici

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Majeste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bu sürede ben biraz daha araştırdım; dizel arabayı kullanmanın daha zor olduğu ve eğer devirinde kullanılmazsa masraflara yol açabileceği söyleniyor. Bu açıdan benzinli ve LPG'li öneriliyor. Sizin tavsiyelerinizle de otomobil ruhsatlı (sanırım hususi oto. olacak) ve genelde de benzinli seçeneğini araştıracağım.

@RAŞİT, hocam 2004-2005 model ve o fiyatlarda bir Kangoo çok güzel olacaktır ancak dizel konusunda (bilgisizlikten kaynaklanan) bi çekinme söz konusu. Fırat Usta'nın arabasını görmüştüm. Onu da ekledim listeye ancak önce karar vermemiz gerekiyor. Teşekkür ederim.
    Arkadaşım kullanım seçeneğine göre dizel veya benzinli lpg tercihi sana kalmış ama asparagas şeyleri kenara bırakın dizel araçlarda eski model motor yok artık ama şu var dizel motor daha az masraf açıyor doğru kullanımla vede yakıt tasarrfu var ama masraf zamanı pompa ve enjektörde oluşan sorunlar benzinliye göre daha maliyetli buda bir gerek ama tasarrfunla kendini amorti ediyor Ben bu işten anlayan birisiyim dizelmi benzinli lpg limi deseniz dizel alır binerim uzun yol yapan gezen adam için çok ama çok avantajlı satırımın en başında dedim şahsın kullanım koşullarına uygun olanı kendi belirlemesi önemli dizel araçlarda uygun akaryakıt motor yağ ve hava filitre değişimi yakıt filitre değişmi zamanında yapılırsa asla sorun olmaz insanlarımız dizel araçları almasına alıyor ama kullanmasını bilmiyor kimse kusura bakmasın kendi kıstaslarına göre en doğru kararı verecek olan sizsiniz sonuçta allah gönlüne göre versinn ankarada araç alacak olursan arkadaşlarımız var arabayı almadan önce ücretsiz ekspertiz yaptırırız orda bana ulaşman yeterli. Benim Aracımı listene eklemişsin eğer alım talebin olursa pazarlık payımız var aracın fiyatında bilgin olsun saygılar
    FIRAT MEKANİK RENAULT ÖZEL SERVİSİ

Servisimizde Binek ve Ticari Araçlarınızın Yedek Parça - Mekanik - Elektirik - Elektronik - Otomatik vites -Sunroff ve Dİğer Tüm Arızalarınız Garantili Olarak İtina İle Yapılır
    firat_usta_rct@ hotmail . de GSM 0 543 464 95 17
    Nazilli -Aydın

Soğukluğun İle Tehtid Etme ANKARA Hayellerimi Yaksam Ağustosu Yaşarsın ... !

Er

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Fikirtepeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizi bilmem ama ben 1.5 den vaz geçmem.. bu arada bu işin pekde dizeli benzinlisi yok.. benzinli aracıda devirsiz kullanmak kötüdür dizelide.. ayrıca torku yüksek olduğundan dizel araçlar daha iyidir..1.4benzinli 65bg bir kangoo 1.5dci 65bg bir kangooyla bence boy ölçüşemez..
    Hmm. Öneriniz için teşekkürler. Aslında doğru kullandıktan sonra sıkıntı yaratmayacaktır, ancak yine de herhangi bir yanlış kullanımda çıkacak masraf düşündürüyor. Bunu aşmak da kolay elbette; ilk zamanlar daha dikkatli kullanılır, olur biter. :) Ben de 1.5 modelini daha yeni ve dinamik olarak görüyorum ancak dediğim gibi çok da bilgili olmadığım için hala araştırıyorum. :)

Alıntı Firat_usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kullanım seçeneğine göre dizel veya benzinli lpg tercihi sana kalmış ama asparagas şeyleri kenara bırakın dizel araçlarda eski model motor yok artık ama şu var dizel motor daha az masraf açıyor doğru kullanımla vede yakıt tasarrfu var ama masraf zamanı pompa ve enjektörde oluşan sorunlar benzinliye göre daha maliyetli buda bir gerek ama tasarrfunla kendini amorti ediyor Ben bu işten anlayan birisiyim dizelmi benzinli lpg limi deseniz dizel alır binerim uzun yol yapan gezen adam için çok ama çok avantajlı satırımın en başında dedim şahsın kullanım koşullarına uygun olanı kendi belirlemesi önemli dizel araçlarda uygun akaryakıt motor yağ ve hava filitre değişimi yakıt filitre değişmi zamanında yapılırsa asla sorun olmaz insanlarımız dizel araçları almasına alıyor ama kullanmasını bilmiyor kimse kusura bakmasın kendi kıstaslarına göre en doğru kararı verecek olan sizsiniz sonuçta allah gönlüne göre versinn ankarada araç alacak olursan arkadaşlarımız var arabayı almadan önce ücretsiz ekspertiz yaptırırız orda bana ulaşman yeterli. Benim Aracımı listene eklemişsin eğer alım talebin olursa pazarlık payımız var aracın fiyatında bilgin olsun saygılar
    Sizi anladım hocam. Ben de aynı düşüncelere sahibim. Ancak sizin kadar bilgili olmadığım için çekiniyorum. Ancak yavaş yavaş öğrendiğim için de daha sıcak bakabiliyorum dizel arabalara. :) Teşekkür ederim.

Biz Toros'u yazın satacağımız için Kangoo'yu da yazın alabiliriz. Bu durumda sizi bekletmek istemem, ancak eğer o zaman hala bu Kangoo (veya başka bir Kangoo) duracak olursa, sizinle iletişime geçeceğim. İyi satışlar dilerim.
    Konu Majeste tarafından (01-05-2011 Saat 02:09 AM ) değiştirilmiştir.

Fikirtepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tuğgeneral

Durum
    Otomobiliniz

şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman kardaşim:)
    NE OLDUM DEME NE OLACAĞIM DE.....
    İNSANLARI AMAÇ OLARAK GÖRENLER HAYATLARI BOYUNCA ARAÇ OLARAK KULLANILIRLAR

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler