Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    61-AĞASARLI-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teğmen

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Kronik İkaz Lambası

Alıntı TGN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır senin dediğin şeyi söylediler @kanqoo55 bana kızdırma bujisi ile ilgili hiçbir bilgi verilmedi.Sadece yakıtta su olduğundan bahsettiler.
    O zaman araçtaki sulu mazot bittiğinde o ışıkta söner ama ben halen kızdırma bujisi diyorum.
    Konu kanqoo55 tarafından (13-01-2012 Saat 11:28 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

TGN
    TGN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

En iyisi gidip tekrar sormak.Yardımlarınız için Teşekkür Ederim
    Renault Kangoo 1.5 dci 65 HP Authentique
    Gideceğiniz yere 10 dakika geç varmak, hiç varamamaktan iyidir.
    Lütfen gaza basarken kendinizden önce "arabada olan ve olmayan" sevdiklerinizi düşünün...

mutluavan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çavuş

Durum
    Otomobiliniz

Standart Re: Kronik İkaz Lambası

O lamba kızdırma bujisi aynı zamanda herhangi bir elektronik ve elektrik arızası sırasında da yanıyor.Bununla birlikte mazot filtresinin alt yan kısmına bir soket girer bu soket yakıttaki yada filtrede biriken suyu ikaz ediyor benimde 2004 kangooda arada sırada yanardı stop edip tekrar marşa basınca sönüyordu.Seyir halinde ve gaz yemesinde sorun varsa gaz potansiyometresinin soketinden kaynaklanıyor demektir. Çünkü başıma geldi.En son satmama yakın lamba sürekli yanıyordu ve marşa bastığım halde hiç sönmüyordu servisteki baş ustayı aradım mazot filtresinde su kalmıştır alttaki tapayı biraz gevşelt az mazot aksın tekrar bak dedi.Aynen uyguladım lamba söndü. Zaten mazotuda yeni almıştım.kardeşimin clio symbolde de aynı lamba sürekli yanıyordu bende o anda osmaniye ye gidiyordum aksarayda servise gittim yakıttan dediler geçer dediler adanaya kadar devam ettim ama arada yanıyordu stop edip tekrar marş devam ettim .Adana ceyhanda tekrar servise girdim onlarda aynı şeyi söylediler birşey olmaz dediler bende ısrarla yolda test edelim dedim yaklaşık 15 km test ettik lamba yanmıyor tam servise girerken lamba yandı hemen bilgisayara bağladılar. Isıtma bujilerinin 3 tanesi gitmiş hepsini değiştirdim 180 tl lamba bir daha yanmadı.
    Konu kanqoo55 tarafından (13-01-2012 Saat 11:30 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: İMLA
    www.RenaultClubTR.com

metod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Arkadaşlar aynı sorun bendede var.Kızdırma buji lambası beraberinde servis ışığıda yanıp sönüyor.Bunu kaynağını buldum.Tek sebebi gaz pedalındaki sorundan kaynaklanıyor.Bir servise ****rüp kontak sıpreyi sıktırın.Uzun süre ışıklar yanmıyor.
    Konu kanqoo55 tarafından (13-01-2012 Saat 11:30 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: İMLA

TGN
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Re: Kronik İkaz Lambası

Alıntı mutluavan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o lamba kızdırma bujisi aynı zamanda herhangi bir elektronik ve elektrik arızası sırasında da yanıyor.bununla birlikte mazot filtresinin alt yan kısmına bir soket girer bu soket yakıttaki yada filtrede biriken suyu ikaz ediyor benimde 2004 kangooda arada sırada yanardı stop edip tekrar marşa basınca sönüyordu seyir halinde ve gaz yemesinde sorun varsa gaz potansiyometresinin soketinden kaynaklanıyor demektir çünkü başıma geldi.en son satmama yakın lamba sürekli yanıyordu ve marşa bastığım halde hiç sönmüyordu servisteki baş ustayı aradım mazot filtresinde su kalmıştır alttaki tapayı biraz gevşelt az mazot aksın tekrar bak dedi aynen uyguladım lamba söndü zaten mazotuda yeni almıştım.kardeşimin clio symbolde de aynı lamba sürekli yanıyordu bende o anda osmaniye ye gidiyordum aksarayda servise gittim yakıttan dediler geçer dediler adanaya kadar devam ettim ama arada yanıyordu stop edip tekrar marş devam ettim adana ceyhanda tekrar servise girdim onlarda aynı şeyi söylediler birşey olmaz dediler bende ısrarla yolda test edelim dedim yaklaşık 15 km test ettik lamba yanmıyor tam servise girerken lamba yandı hemen bilgisasyara bağladılar ısıtma bujilerinin 3 tanesi gitmiş hepsini değiştirdim 180 tl lamba bir daha yanmadı.

Evet sürekli yanıp duruyor birşey değil elimde kalacak.O kadar mazot kullandım Shell olsun total olsun en iyisi gidip bir bilgisayara bağlatmak acaba Renault'ta mı gittiniz ?
    Lütfen gaza basarken kendinizden önce "arabada olan ve olmayan" sevdiklerinizi düşünün...

blackman94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Aynı sorun bizim 2006 kangoo'dada var sürekli yanıyor arada bir sönüyor ve ciddi derecede performans farkı oluyor bize söylenen ya gaz pedalının soketinden yada hava akışmetresi var hava fitresinin girişinin orda.. Bilgisayara bağlanınca çıkıyormuş zaten nerden olduğu..

TGN
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Yarın ****rüyorum tekrar.Cevabı yazarım...

dikizaynası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

mutluavan net bir şekilde açıklamış

blackman94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Sorunu çözdüm arkadaşlar.. Gaz pedalının üstündeki sokete bakayım dedim eğildim altına baktım yamuk duruyor güzelcene oturttum yerine kontağı açıp baktım lamba yanmıyor çalıştırıp tur attım bir sorun yok araba süper oldu..

çağdaştv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı çağdaştv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba seyir halinde iken yanıp arabanın çekişinde bir düşme olursa firen pedalının üstünde bir soketten yapıyor 2005 kangoda başıma gelmişti bende çok kormuştum ona dikkat oraya doğru elinle vur düzeldiyini göreceksin.
    Alıntı blackman94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorunu çözdüm arkadaşlar.. Gaz pedalının üstündeki sokete bakayım dedim eğildim altına baktım yamuk duruyor güzelcene oturttum yerine kontağı açıp baktım lamba yanmıyor çalıştırıp tur attım bir sorun yok araba süper oldu..
    Daha önceki mesajda yazmışdım bu modellerin hepsinde yapıyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)