Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 12
Toplam 20 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    78-FIKRET-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikret Akbıyık

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Kamyonet 'den Otomobil 'e Çevirme

merhaba arac cinsi otomobil yazacak kamyonet hususi olursa hersene muayene vergisi pahalli sigortasi pahalli
    kamyonet hususi veya ticari ayni sey otomobil yazacak

78-FIKRET-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikret Akbıyık

Durum
    Otomobiliniz

hususi demek otomobil demek degil ruhsatta arac cinsi otomobil yazacak kamyonetin hususi ticarisi ayni otomobil olanin vergisi sigortasi ucuz 2 yılda bir muayene benimki otomobil ruhsatli

ghostkangoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burak CANOĞLU

Durum
    Otomobiliniz

cevirme sanşı var bu tip doblo kangoo caddy gibi araçların camlı koltuklu olması geekir sonrasında bi takım bilir kişi filan görüyo aracı 5 6 bin liraya maal oluyo yapılıyo yani bi ara düşünmüştüm ücret cok geldi

ozgur81
    ozgur81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

5 yaşını geçtikten sonra yapılabiliyor diye biliyorum.

erdogan.arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

ben de ücretin 6-7 bin tl ye mal olduğunu duymuştum ama zaten kaç sene kullanacağım 6-7 bin tl lik masrafı çıkmaz ki 5-6 senede herhalde.. hususi kamyonet geçiyor benimkisi de...

packjohn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

,alıntı

Hafif ticarilerde ruhsat bilmecesi

Renault Kango, Peugeot Partner, Citroen Berlingo, Tofaş Doblo, Volswagen Cadyy ve aklıma gelmeyen daha birçok hafif ticari araçların ruhsatında kavram kargaşası yaşanmaya başladı.

[SIZE=1px]22 Ocak 2010 - 18:20[/SIZE] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Bu araçlar kamyonet mi, binek otomobil mi/
    Burada işler karışıyor.
    Kenarlarında cam olmayanlar ' panelvan ' geçiyordu. Yan tarafı camlı ve içinde koltukları bulunanlar ise ' sıralı koltuklu kamyonet ' olarak ruhsata işlendi.
    İşte kaos tam burada çıkıyor.
    Yukarıda saydığım araçların arkasında bağımsız kasa yok ki. Hangi kafanın icat ettiği fikir ise, şimdi içinden çıkamıyorlar. Daha da batıyorlar.
    Bazı araçlar otomobil.
    Bazı araçlar kamyonet geçiyor.
    Bununla da kalmıyor.
    Aynı araç, aynı model cins ve aynı görüntüye sahip, fabrika çıkışı ile aynı.
    Maalesef bazıları kamyonet, bazıları otomobil, bazıları van bazıları..
    Ortada tek model var.
    Uygulamada ise karışık kavram.
    Bunlar trafik içinde değişik değerlendiriliyor.

Böyle uygulama afrikada yok
    Sıralı koltuklu kamyonet olarak ruhsata işlenmiş bulunan yan tarafı camlı araçlarda hız limiti 80.
    Aynı araç ruhsatta otomobil yazıyorsa km limiti 100.
    Aradaki fark nereden geliyor?
    Maliyede vergileri de farklı
    Otomobiller aynı, marka model motor gücü, görüntü ….
    Hatta ve hatta diyorum ki, camlı otomobiller maliye kayıtlarında panelvan olarak görülüyor. Böyle saçmalık nerede var?
    Aynı araçların biri kamyonet olarak kayıtlı ise heryıl vize işlemi yapması gerekiyor. Otomobil yazıldı ise 2 yılda bir kez yetiyor.
    Arkadaş ! benim otomobilimin içinde koltuklar var, ruhsatta 5 koltuk yazıyor. Kenarları fabrikasyon orijinal camlı. Sen nasıl olur da benim aracıma kamyonet yazarsın deme hakım yokmuş? Avucuma yaladım.

Polis insafına kaldık
    Ruhsatta şu yazıyor; yük nakli. Hususi.
    Eee, benim aracta koltuk olduğunu sağır sultan ve Cumhurbaşkanından başbakanına, ahırdaki eşekten sokaktaki köpeğe kadar herges biliyor.
    Nasıl oluyor da kamyonet yazıyor, yük nakli yazıyor.
    Koltukları Obama mı getirip taktı. Bunun sırrı ne?
    Kamyonet yazdığı zaman bu kez işin bakış açışı değişiyor.
    K belgesi alma zorunluluğum ortaya çıkıyor.
    Hususi binek aracı olarak aldığım camlı koltuklu araçlar emniyette bir yerde yaşanan hata sebebiyle maalesef Türkiye genelinde içinden çıkılmaz bir hale geldi. Binek aracım önce kamyonet, sonra yük şimdide K belgesi ile karşı karşıya. En önemlisi de.. K belgesini SRC sürücü belgesi alma gerekiyor.
    Otomobilime ailemi bindiremeyeceğim. Çoluk çocuk Pamukkale ye giderken trafik ekiplerine yakalansak ' YÜKTAŞIMA ' ibaresi sebebiyle ceza yiyeceğim. Kamyonet yazdığı için 80km limitine takılacağım.
    Böyle saçma sapan uygulama nerde olur.
    İlgililere gidip yaşanan sıkıntıyı anlattığınızda sanki duvara tosluyorsunuz.
    Biz buradan, köşeden bağırıyoruz, kimsenin umurunda değil
    Soruyorum;
    Birçok ticari araç var. Kango, pejo yada diğerleri. Bunların içinde taksicilik yapanlar var. Yarın kılın birine denk geldiğinde ne yapacaklar?
    K belgesinde hafif ticari araçlarda uygulanacak olan belgede süreyi uzattılar., 1 Nisan 2010 tarihine kadar K belgesi sorulmayacak. Neden?.
    Yukarıdakiler işin içinden çıkamadı çünkü.
    Adam özel araç olarak alıp kullandığı camlı Reno Kango'yu , Pejo Partneri niye K belgesi alsın.
    Böyle giderse otomobili alırım, satın aldığım bayiye giderim. Nasıl temizlerse temizlesinler. Yoksa, biz bilmeden kağıt üzerinde kirli oyunlar mı oynanıyor?

packjohn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

2005 den önce mümkündü proje ile birlikte aracın sıfır alınırken düşülen mtv sini de ödeyerek kamyoneti otomobile çevirmek mümkündü. Ancak yönetmelik değişikliği ile bu uygulama kalktı. Şimdi yalnız ticari aracı hususiye çevirebilirsiniz. o da bir işe yaramaz yani ruhsatta yazan yük nakli ticari kelimesi yük nakli hususi oluyor bu da ne vizeyi ne vergiyi nede sigorta bedelini etkilemiyor saygılar

Anıl Ercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklı üye

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı packjohn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005 den önce mümkündü proje ile birlikte aracın sıfır alınırken düşülen mtv sini de ödeyerek kamyoneti otomobile çevirmek mümkündü. Ancak yönetmelik değişikliği ile bu uygulama kalktı. Şimdi yalnız ticari aracı hususiye çevirebilirsiniz. o da bir işe yaramaz yani ruhsatta yazan yük nakli ticari kelimesi yük nakli hususi oluyor bu da ne vizeyi ne vergiyi nede sigorta bedelini etkilemiyor saygılar
    Aynen öyle abi Benim pederin Doblosu 2005 model Premio modeli, ve Hususi yazıyor ruhsatta. Extra 4 milyar Ödeyerek Almıstık ve Hususi yazdırdık. Hem 1. köprüden Geciyor hemde Muayenesi 2 yılda bir.

babaakalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

olmuyor benim bildiğim
    www.RenaultClubTR.com

MEGANE-464 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acr Designer

Durum
    Otomobiliniz

Çevrilmiyor..
    1.5 Dci 80 Hp Renault Scenıc 2 Privilege | Techno+Executive+leather package | :encouragement:
    1.5 Dci 105 Hp Renault Megane 3 Privilege | Premıum+Sunroof+Navigasyon package | :encouragement:

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)