Aleo Flash Intro Banner Maker Aleo Flash Intro Banner Maker

Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    Er

ortaşekerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    0
    Aldığı Teşekkür: 0

Standart Sizce aküm nerden fazla elektrik çekiyordur?

aküm yeni boşalıyor şarj ediyorum yine boşalıyor 1-2 ay içinde haftada bir araba kullanıyorum ama ondan olmaz diyorum.akü kontrol edildi sağlam.lamba tutuldu lamba yanıor.teyp kontağa bağlatıldı.oto elektrikçisine hatta 3 tnesine gittim.tek tek söküp bakmak gerek diyorlar vakitleri yokmuş aracı bırakmam istendi..
    alarmı devre dışı bırakayım dedim o zmana merkezi kilit çalışmıyor..
    offff yaaa.pazar günü arabamı park edip akü kutup başını söktüm en azından şimlilik çözüm bu böyle olunca haliyle elektrik harcamayacak...kışın aküyü soğuktan nasıl koruayabilirim..araba özel birşey üretildimi sonuçta haftada bir çalışıyor evin önünde duruyor diğer illere nazaran burası iyi ama sonuçta kış..
    birde internette akü için dolum ve koruma aleti aradım
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    bu üç ürünü gördüm aslında aralarında fark var mı?ve işlevleri tam olarak nedir bilmiyorum ben akünün boşalamsını önleyecek elektrik kaçağını önleyecek ve süreklidolu tutacak bir alet aradım.
    bir oto elektrikçisi kutup başını söktü lamba yandı sonra şase yaptırdı çat çat diye ses gelmesi gerek gelmiyor o zaman aşırı bir kaçak yok merkezi kilit alarm olması normaldir dedi...
    lütfen yorum yapın.
    aracım kangoo pampa 2002 lpg li....

Er

Teşekkür Et
    0

Standart Cevap: sizce aküm nerden fazla elektrik çekiyordur?

konjektör-dinamo -kayış sorunu olsa akü ışığının yanması gerek değil mi?benimki yanmıyor.

Can Yıldız CAN(TR) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    9
    Aldığı Teşekkür: 12

Standart Cevap: sizce aküm nerden fazla elektrik çekiyordur?

Bende pampa kullanıcısıyım şarj sisteminde sorun olduğu uyarısını göstergede göremeyebilirsiniz aynısı benimde başıma geldi.Size 1 dk içinde kontrol edeceğiz yöntemi söyleyim.Multimetre(voltaj ölçer)'yi Volt-Dc akıma alın arac çalışmadan artıyı artı uca,eksiyi eksi uca değdirin kaç voltaj oldunu ölçün (12 voltlarda çıkması lazım akü) sonra aynısını arac çalışırken ölçün(14-15 voltlarda çıkması lazım).Eğerki araç çalışırken akım 14-15 voltlara çıkmıyorsa sorun alternatörde(büyük ihtimal konjektörünüz bitik).Eğer 14-15 voltlara çıkıyorsa,ya akünüzde bir sorun var demektir yada kaçak var demektir.
    Renault Kangoo Pampa 1.4 (2001)

Er

Teşekkür Et
    0

Standart Cevap: Sizce aküm nerden fazla elektrik çekiyordur?

kontrol edildi 14 oluyor.aküde kontrol edildi sorunsuz.kaçak olduğu malum.alarmdan şüphelendim anahtarcı alarmın çektiği elektrik aküne sorun yapmaz.eski şarjlı alarmlar vardı önceden onlardan olsa sorun olurdu seninki yenilerden dedi....
    çok enteresan kendim gözlemleyebileceğim öneriler verebilirmisinz şunu şöyle yap şöyle olursa şöyle olur diyebilceğiniz...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)