Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    heyday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart radyatör suyu boşaltma

Termostatımın durumuna bakmak için radyatör suyunun bir kısmını boşaltmak istedim ama radyatörün altında boşaltacak vanayı göremedim.Arabanın altından bir tabaka sökerek mi radyatöre ulaşmam gerekiyor acaba? Üstten motor kaputunu açınca radyatörün altına ulaşmak ya da görmek mümkün değil zaten.Radyatörün suyunu daha önce boşaltmış olanların bilgilerini rica ediyorum. 2001 clio hb rta.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

muratersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: radyatör suyu boşaltma

Alıntı heyday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Termostatımın durumuna bakmak için radyatör suyunun bir kısmını boşaltmak istedim ama radyatörün altında boşaltacak vanayı göremedim.Arabanın altından bir tabaka sökerek mi radyatöre ulaşmam gerekiyor acaba? Üstten motor kaputunu açınca radyatörün altına ulaşmak ya da görmek mümkün değil zaten.Radyatörün suyunu daha önce boşaltmış olanların bilgilerini rica ediyorum. 2001 clio hb rta.

Bu parçanın kontrol yada değişimi için motor soğutma sıvısı boşaltmanıza gerek yok. Termostat plastik yuvası 3 civata ile sökülüp takılıyor. Kolayda bir işçiliği var. Tekrar takdığınızda kaçırmadığından iyice emin olun. Kolay gelsin.

emre_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Radyatör suyunu boşaltmak için giriş çıkış hortumlarını sökmek gerekiyor, herhangi bir vana yok maalesef.

SLC
    SLC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selçuk Ayık

Durum
    Otomobiliniz

Altta siyah boru vardır radyatöre giren ordan boşaltılır
    RenaultClubTr

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Teşekkürler,boşaltacak yer göremeyince direk termostatın kapağını söktüm, biraz su aktı yere ama düşündüğüm kadar çok değildi. Arabamın eski sahibi termostatın göbeğini sökmüş ,içi boş bir termostatla karşılaştım.Gidip 20 liraya bir termostat aldım ve taktım.Su ilave ettim,15 dakika genleşme kabının kapağı açık çalıştırdım arabayı.Ara ara su iyice kabın dışına taşıp tekrar alt seviyelere iniyordu.Amacım havasını almaktı,umarım boşalmıştır.Soğuyunca tekrar su ilave edeceğim.Bu şekilde ara ara kabarmayı kapağı kapattığımda da yapacak mı, genleşme kabı patlamasın ? Kapağın üzerinde hava boşaltma deliği var ama umarım yeterli olur. Termostatsızken genleşme kabı çok sakindi ,şimdi epey sıcak orası.
    Konu heyday tarafından (03-04-2010 Saat 04:24 PM ) değiştirilmiştir.
    www.RenaultClubTR.com

muratersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Teşekkürler,boşaltacak yer göremeyince direk termostatın kapağını söktüm, biraz su aktı yere ama düşündüğüm kadar çok değildi. Arabamın eski sahibi termostatın göbeğini sökmüş ,içi boş bir termostatla karşılaştım.Gidip 20 liraya bir termostat aldım ve taktım.Su ilave ettim,15 dakika genleşme kabının kapağı açık çalıştırdım arabayı.Ara ara su iyice kabın dışına taşıp tekrar alt seviyelere iniyordu.Amacım havasını almaktı,umarım boşalmıştır.Soğuyunca tekrar su ilave edeceğim.Bu şekilde ara ara kabarmayı kapağı kapattığımda da yapacak mı, genleşme kabı patlamasın ? Kapağın üzerinde hava boşaltma deliği var ama umarım yeterli olur. Termostatsızken genleşme kabı çok sakindi ,şimdi epey sıcak orası.

Herşey normal. Yeterki termostat yuvasının etrafından kaçırmasın. Aracı çalıştırın. Kendisi havasını atacaktır. Seviye normale gelene kadar motor soğutma sıvısı ekleyin.

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Suyun havasını almak için radyatöre giden yaklaşık 2 cm çapında bir hortum var, onun üzerindeki hava alma tapasını(düz tornavida ile) gevşetip iyicene su aktıktan sonra tekrar sıkmanız gerekiyor.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı emre_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suyun havasını almak için radyatöre giden yaklaşık 2 cm çapında bir hortum var, onun üzerindeki hava alma tapasını(düz tornavida ile) gevşetip iyicene su aktıktan sonra tekrar sıkmanız gerekiyor.

Yarın o tapayı bulayım. O tapayı gevşetip motor çalışırken suyun akmasını mı bekleyeceğim? Suyun tamamı boşalmasın oradan? Motor çalışır vaziyette bir süre su aktıktan sonra akması kendiliğinden duruyor mu? O zaman mı hava alma işlemi tamamlanıyor?
    www.RenaultClubTR.com

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Yarın o tapayı bulayım. O tapayı gevşetip motor çalışırken suyun akmasını mı bekleyeceğim? Suyun tamamı boşalmasın oradan? Motor çalışır vaziyette bir süre su aktıktan sonra akması kendiliğinden duruyor mu? O zaman mı hava alma işlemi tamamlanıyor?
    Az su akması yeterli, aynen evdeki kalorifer peteğindeki hava alma işlemi gibi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)