Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    miransah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Laguna 1 için Koldan Kumandalı CD/DVD/MP3 vs vs

Arkadaşlar üç ay önce Laguna 1 aldım. Kastamonu'dayım.
    2000 model, 2000 motor 1.6 v RXT.
    Arabaya alıştım. sıkıntı yok diyebilirim. Ama çözümünü bulamadığım 2 konu var.
    1. Haliyle arabanın teyp eski model bir teyp. zaten kaset kısmı çalışmıyor. Koldan kumandaya uyumlu CD, DVD, MP3, TV, Navigasyon, Bluetooht vs vs. özellikleri yada bunlardan birkaç bulunan teyp modeli varmı?
    2. Araba emniyet kemeri takılmadığında, kapılar açık kaldığında bir ek***lik olduğunda beni ingilizce uyarıyor. Bende de ingilizce yok. Bu sesli uyarıyı Türkçe'ye çevirme şansı var mı?
    Bu iki sorunumuda Kastamonu'daki yetkili servise sorduğumda hayır cevabını aldım.
    Ama inanmak istemiyorum. Renault mutlaka bu problemlere bir çözüm bulmuştur diye düşünüyorum.
    Var mı acaba? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Teşekkürler.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

mragetheottoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Laguna 1 için Koldan Kumandalı CD/DVD/MP3 vs vs

Hayırlı olsun arkadaşım öncelikle. Bende de aynısı var 6 ay oldu alalı ve memnunum kasko ücreti hariç ;) Öncelikle belirteyim ki ben de teybi dğeiştirdim ve koldan kontrol yok maalesef. Ama bunun için iki çözüm var birincisi araya bir adaptör mü o tarz bir şey takıyorlarmış, 100 dolar civarında bir fiyata, halloluyormuş İkincisi ise Sony sanırım bu tarz otomobillere uygun bir teyp çıkarmış ki çoğu yeni teypte vardır bence, koldan kontrol sağlıyormuş.
    Aracın bilgisayarına gelince de evet türkçeye çevirme seçeneğin yok, ama belli başlı uyarıları ezberlersen çok iyi olur keza uzun uzun cümleler kurmuyor, zamanla alışırsın. Türkçe dışında 6-7 dil olduğunu biliyorum ama nasıl değiştiriliyor o konuda fikrim yok.
    İyi günler dilerim..
    www.RenaultClubTR.com

kolega35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

İyi günler,yapmış olduğum aparat yardımı ile 2000-2005 yılları arası megane1,clio,twingo araçların direksiyon kumandası aktif hale geliyor.Bu aparat yardımı ile W/R girişi bulunan mp3 çalr,usb girişi olan cihazlar kumanda edilebiliyor.Ancak bugüne kadar 2000 model Laguna'yı kontrol edip etmediğini kontrol etme şansım olmadı.Bununla birlikte Connects2 nin sitesinden bu modellere ait aparatın Clio,Megane1 ve Laguna'yı kontrol ettiği belirtiliyor.Bu mantıkla yola çıkıldığında yapmış olduğum aparatın Laguna'yı da kontrol etmesi gerekir.Ama biraz önce de belirttiğim gibi elimde kesin bir bilgi olmadan sizi yanıltmış olmak gibi bir konuma düşmek istemem.Size şunu tavsiye edebilirim: Kastamonu'daki yetkili servise 2000 Megane1 ile 2000 Laguna'nın aynı kasetçalara sahip olup olmadığını,Megane1'i kontrol edebilen bir aparatın sizin aracınızı da kontrol edip edemeyeceğini sorabilirsiniz.Onların vereceği yanıta göre sorununuzu çözmeye çalışırım ve bu durum sizin için çok daha ekonomik olur.Ayrıca özelden yazarsanız size mail adresimi bildiririm.Adresime direksiyon kumanda kolunuzun ve varsa orijinal kasetçalarının bir fotoğrafını gönderirseniz karşılaştırma şansımız olabilir.İlgili konuyu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.Selamlar.
    Konu kolega35 tarafından (21-08-2010 Saat 11:16 PM ) değiştirilmiştir.
    Direksiyon kumanda kolu aparat çalışmam bulunmaktadır.Bu aparat yardımı ile Clio 2-3-4, Megane 1- 2 , Scenic 1 -2 , Peugeot 206-306-307 , Renault 19 (R19) , Master , Laguna1-2, Opel Vectra,Kango 1-2,Focus/Connect , Fiorino,Toyota,Kia ve daha bir çok araçta orijinal kumanda kolu ile Pioneer Sony Alpine JVC Blaupunkt Kenwood LG Panasonic Clarion'ları kontrol edebilirsiniz.
    İletişim için cep numaram: 554 302 25 74 'tür.

IbanezArmy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

-Emniyet kemeri takılmadığında "War chant your sit bell does not....." diyor son keilmeyi bende pek anlayamıyorum fransız aksanlı ingilizce olduğu için Türkçesi Emniyet kemeri takılı değil.
    - "Drivers door no closed" dediğinde sürücü kapısının kapanmadığını
    - "Welcome, your system check" (tam olarak hatırlamıyorum dediğini şu an) denildiğinde (genellikle marşa basıldığında söyler) aracın, sizin yerinize sistemini gözden geçirdiğini belirtir.

karpierbaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

öncelikle hayırlı olsun.iyi bir seçim yapmışsın.bendede aynısı var aracın.çok araştırdım ama koldan kumandalı bi sistem bulamadım.bende cd calar taktırdım.ama alışıyosun koldan olmasa bile.türkçe konuşma işine gelince servislere sordum yok dediler.sonra bir usta varmış kendisi bişekilde çeviriyormuş.ama bırakmış artık yapmayı çünkü çok sorun ve şikayetle karşılaşmış.yani kısacası sen o belli başlı konuşmaları öğrensen yeter.direksiyonun sol tarafında tuşu var ona bastığında son konuşmasını tekrarlar.en azından aklında kalır.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...][Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

yol bilgisyarı türkçe oluyor 300 euro
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)