Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 104 Sayfadan 1. Sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1032 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç19Beğeni
dqw
    cache_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Megane 3 yakıt tüketimi

Arkadaşlar selam,

Megane III 1.4lt 130HP coupe aracı olanlar ortalama yakıt tüketimini yazabilirlerse çok sevinirim. Ben kendi aracımda 10lt.'nin altını gördüm mü zil takıp oynayacak duruma geliyorum. Şehir için katalog değeri 8.8lt.'di yanlış hatırlamıyorsam. Tamam hiçbir arabanın katalog değerini tutturmasını beklemiyoruz ama bu kadar da fark olması çok düşündürücü. Sadece bende mi bu şekilde merak ettim.

Aracım Ekim 2010 trafiğe çıkışlı ve 9300km.'de. İsmini vermek istemediğim bir yetkili servise ****rüp sorduğumda aracımın henüz 9300km.'de olduğunu ve bu değerlerin gayet normal olduğunu söyledi. Şaka gibi gerçekten :)

Bir önceki arabam Megane II'ydi. Onda da 8.8-9lt. yakıyordu ortalama. Ondan da şikayetçiydim. Hem spor araba kullanayım, hem de daha az yaksın diye arabayı değiştirdim, başıma gelene bak flkvmnmfd c
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

kujo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklı Üye

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Megane III 1.4lt 130HP Yakıt Tüketimi

valla ortalaman benzınlı bı arac ıcın yuksek gorunsede .meg 3 coupe lerın bu versıyonları ıcın normal gıbı gorunuyor.keske dızelını alsaydın.

bende cok dusunmustum 130 hp benzınlımı alayım dıye ama dızelde karar kıldım .105 hp ama yuksek torku beni cezbettı..ortalama 5.8-6.0 cıvarı yakıyorum sehırıcı
    bu sekılde idare etmeye bakıcan valla yapıcak bısey yok.
    Konu kujo tarafından (04-10-2011 Saat 11:05 AM ) değiştirilmiştir.

ss 509
    ss 509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

aracının verılerı 5.2 gozuksede 5.8 dır 60 km duz bır yolda eger 90 a kılıtlersen tam olarak 3.5 lıtre yaktıgını goreceksın eger 74 km ye kılıtler ve turbo acmassan 2.5 lıtre ıle 60 km gectıgını gorursun devırlı kullanımda 4000 uzerı megane 1.6 ıle yakıtı aynıdır uzun yolda 90 sabıtle 1200 gıbı rakam mumkundur. sehır ıcı ıse 7.8 falandır bazen 8 ortalama bıraz tempolu kullanırsan sehır dısı ve sehır ıcı normal 7 olması gerekmektedır eger bu soledıklerıme ınanmıyorsan sana fotoraflı olarakıspatlamam mumkundur facebookta megane 3 turkiyeyi bul orada resımler detaylar paylasımlar mevcut aracla ılgılı her ozellık yakıt tuketımı dahhıl resımlı...

kujo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklı Üye

Durum
    Otomobiliniz

benzinli iyi yakıyomuş harbiden..Allah kolaylık versin
    Konu kujo tarafından (13-02-2012 Saat 11:48 AM ) değiştirilmiştir.

ss 509
    ss 509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

kujo sen yalnıs bolumdesın konusu gecen araclarımız 1.4 benzınlı ler :D

bb1784 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Kış Aylarında Dizel Yakıt Tüketimi

Aracım; 1.5 dCİ 85 BG EXP.+Konfor Paketi
    9 ay oldu aracı alalı ve şuan 6400 km.de. Aracımı bulunduğum şehirde genellikle aynı güzergahlarda ve aynı kullanım tarzı ile sürüyorum. Her mazot alışımda yol bilgisayarını sıfırlıyorum. Son aldığım mazota kadar (yaklaşık 3 hafta oldu) ortalama tüketim 5.2 lerdeydi. İlk 1-2 ay hariç 9 aydır bu ortalamalardaydı. Ancak şu an 6.4 ortalama tüketim var. Ben bunu hava sıcaklıklarının düşmesine ve dolayısıyla gideceğim yere ulaştığımda daha motorun ısınmamış olmasına bağlıyorum. Gittiğim yol 3-4 km. falan. Konu ile ilgili bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

murat1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Kış Aylarında Dizel Yakıt Tüketimi

Aynı şey benim içinde geçerli,1 ay önce 5 olan ortalamam şu an 6.2 lt'lerde.
    Kullanım tarzımız aynı,kısa mesafe.
    2003 SCENİC 1 DYNAMIQUE OTOMATİK VİTES

Cevat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Benim aracımda da aynı durum söz konusu,
    Araçta otomatik klima var. Kış aylarında olduğumuz için klima açıkken hem soğuk, hem sıcak özelliği birlikte kullanıyor. Aracın iç ısısını aynı derecede tutmak için, Bu da yakıt tüketimini artırıyor,
    Bende otomatik klimayı açarken, A/C tuşuna basıyorum, OFF konumuna alıp, sadece sıcak özelliğini kullanıyorum. Bu da bir miktar artan yakıt tüketimini düşürür diye bekliyorum.

Saygılarımla,

erhan_dilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

son 2 hafta içinde test ettim ve ş.içi 60lt. ile 950 km yol yaptım karışık kullanımda. bostancı kozyatağı trafiğinde hergün en az 20-40dk. arası sıkışık trafikte kalıyorum :( onun dışında sakin yollarda çok gaza yüklenmem ama arada bir tuğla da düşüyor ayağıma :D yol bilgisayarı geçen aya kadar 6.2 ortalama gösterirdi şimdi 6.4 gösteriyor 0.2 lik artış normal geldi ama genel olarak yakıttan memnunum. şuan 5950 km oldu araç. ilk bakımdan sonra daha da düşer deniyor bekleyip görcem bu değerlere göre daha da düşerse öper başıma koyarım coupemi :D

EDC - seni seviyorum :D
    Erhan DİLEK
    RENAULT meg III coupe, Impressor 110 bg :thumbsup:

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz

Aynı durum bendede var. 6.2-6.4 arası yazıyor. Araştırmalarıma göre kışın tüm araçlarda yakıt tüketiminde bir miktar artış oluyor. Hararet göstergesi nekadar ortaya gelde dahi, kışın pistonların verimli çalışma sıcaklığına ulaşması geç oluyor. Pistonlar , araca göre , 120-150 derece arasında en verimli sıcaklığa ve de en ekonomik yakıt tüketim sıcaklığında çalışmasından dolayı. Kışın bu sıcaklığa ulaşmak geç oluyor. 3-5 km mesafede motor ısınmıyor bile. Sadece soğutma suyu yeni ısınmaya başlıyor.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler