Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    attismail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Arka aksta yamukluk varmis yeni farkedildi.

Arkadaslar mrb.
    Forumdaki durgunluk beni uzdu acikcasi, galiba herkes yeni yeni arabalar aldi, neyse biz elimizdekiyle devam.
    Evet arkadaslat arabamin basina talihsiz bir kaza gelmisti, %100 karsi tarafin hatali oldugu bir kazaya ugradik.
    Sol arka kapi saci ile sol arka camurluk degisti, yan ve perde hava yastigi infilak etti vs..yetkili serviste 7800 liralik bedel karsikiginda karsi tarafin sigortasindan karsilandi, deger kaybi olarakta net 2400.lira deger bicildi vs.
    Buraya kadar baya bir zahmet cektim..isin daha zoruma giden yeri arabayi arkadasa emanet vermistik o direksiyondayken oluyo hep bunlar.
    Neyse artik olan oldu dedik.
    Daha kotu olan sey ise hasar onarim esnasinda sol arka aksin gozle gorulemeyecek kadar yani 5mm rot makinesinde egik cikmasi oldu..bu beceriksiz yetki servis arabayi rota sokmadilar yada faturada rot balans yaziyor ama sadece hasar goren jantami balans yaptilarda rota girmis sizin arac diyolar anlamiyorum..yada 5mm lik yamukluk onemli degil diye banami kaktirdilar anlayamadim hala.
    Evvelden beri aslinda benim arabada arka lastiklarin dis yan yuzeylerinde hatta lastigin genelinde disa dogru olan kismlarinda asinim soz konusuydu..kazadan sonra bu asinim artti gibi geldi bana..nedeni 5mm olan sol aks yamuklugu belli yani.
    Yetkiki servise gidip bakim dedim ben rota ciktim arka aks yamuk dedim bunu tamir edin dedim..adamlar experle gorusup size donecem dediler..artik yeni dosyami acacaklar bilmiyorum..basusta boyle rota gelecek aksa duzeltme islemi yapilir dedi..rot yaptirdigim yerdeki usta bana biyer onerdi git o ustayla gorus dedi, gittim tam o sirada ayni benim aractaki sorun gibi passatin birindede sol aks yamuklugunu tamir ediyordu.aksin orayi isitip gerdire gerdire duzeltmeye cakisiyordu..sordum imkanin varsa yenisini al dedi..200.liraya yaparim.ama garanti vermem dedi.
    Simdi sorum arka aksi isitip duzeltip kullanmak ne kadar saglikli bir durum.yenisi 3000.lira civari komple set..cikma parca ne kadar saglikli olur.bulunurmu bilmiyorum..
    Malesef su anda arka aks eskiden beri arka lastikleri yiyip durmus..bu buyuk kazada serbeti oldu uzerine..
    Yapacagim ilk is yetkili servisi sikistirip bu isi hallettirtmek..yenisi takilmaz duzeltme yapilir dendi..duzeltmek nekadar saglikli..birde 70 90 km.arasi sol arkadan dusuk frekans vugultu sesi geliyor,100 de kesiyo 70 alti yok.
    Oneriniz nedir arkadaslar, biraz uzun oldu ama kusura bakmayi..

gaktekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Arka aksta yamukluk varmis yeni farkedildi.

Geçmiş olsun. Sigortadan yaptırabilirseniz iyi olur bence. Yok maliyeti size kalacaksa iyi durumda çıkma yada dışarıdan alacağınız parçalarla onarımı yaptırabilirsiniz. Düzeltme ne kadar başarılı oluyor bilemem. 3 bin lira fiyatı yetkili servis verdiyse bin liraya yaptırabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

gaktekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Uğultu sesi bende de vardı rulman değişimi yapıldı onun için de.

www.RenaultClubTR.com

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı gaktekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğultu sesi bende de vardı rulman değişimi yapıldı onun için de.

Cevabiniz icin tesekkurler.
    3000 lira internette orjinal sifir aksin fiyati olarak soylemistim..servis 5 bin der heralde.
    Cikma durumlari cok risklidir diye dusunuyorum..cunku benim aksda gozle farkedilecek duzeyde bir yamukluk gorunmuyor..o yuzden cikmalarinda nekadar saglikli olacagini kestiremem..ben yetkili servisin basini agritacagim..su ara tatile izine cikacagim, donuste bu isin uzerine yogunlasacam..gerekli mercilerede basvuracagim..adam gibi islerini yapmadiklari icin..yetkili servisin arabama verdigi zarar bini gecti desem yeridir..bu hasar onarim sureci 2,5 ayi gecti lanet ettim her gun aradim sol kapiyi degistirecez diye tutturdular, fransadan parca bekliyoz dediler..artik en son maise mail yazdim, mais fircayi kayinca kapi sacini degistirdiler..zaten kapida duzeltilmeyecek kadar bir hasar yoktu,..2,5 ay kaporta servisinde kalan arabamin uzerine beyaz boya zerrecikleri dusmus..lanet ettim yetkili servise verdigime, dahada pisligiyle ugrasiyorum..arabayi cikarttik les gibi teslim ettiler, her yeri toz toprak yikamamislar bile, maisten fircayi yeyince...sonraki gunlerde ic dis oto kuaforune sokalim sizede ayip ettik dediler eyvallah dedim, bu seferde ondeki kalorifer izgarasinin yon degistiricisinin kromunu sokturtmusler..yani elini ver kolunu kurtaramiyosun servisten.

bereli6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Durum
    Otomobiliniz

Abi merhaba. Arabayı değiştirmedik hala yani. aynen devam. Aracınızın başına geleni biliyorum.Geçmiş olsun tekrar. Eski arabamızda öyle bi sıkıntı olmuştu. Broadway le takla atmıştım.Sol arka dingil yamulmuştu ve biz kaadan sonra fark ettik.Tekerin dış tarafı fazla aşınmaya başlamıştı.Sonradan düzelttirdik.Sanırım ısıl işlem uyguladılar ve sorun çözüldü ama tabi megane daha ağır ve malzemeye daha fazla yük biniyor. N olur bilemem.ancak yeniside da çok pahalı.çıkma parça kullanmaktan yana değilim.düzelttirmek daha mantıklı geldi bana.ben olsam öyle yaptırırdım.
    her damladan maksimum verim tam DOKSAN

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı bereli6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba. Arabayı değiştirmedik hala yani. aynen devam. Aracınızın başına geleni biliyorum.Geçmiş olsun tekrar. Eski arabamızda öyle bi sıkıntı olmuştu. Broadway le takla atmıştım.Sol arka dingil yamulmuştu ve biz kaadan sonra fark ettik.Tekerin dış tarafı fazla aşınmaya başlamıştı.Sonradan düzelttirdik.Sanırım ısıl işlem uyguladılar ve sorun çözüldü ama tabi megane daha ağır ve malzemeye daha fazla yük biniyor. N olur bilemem.ancak yeniside da çok pahalı.çıkma parça kullanmaktan yana değilim.düzelttirmek daha mantıklı geldi bana.ben olsam öyle yaptırırdım.
    Eyvallah kardesim.
    Evet malesef aracim hala ayni..hasari tamir ettirdigim reno yetkili servisi aradan 10 ay gecmis sigorta experi bu talebinizi kabul etmedi dediler..bende lanet ettim artik..zaten yapilacak islem isitip dogrutmak olacakmis.mesele maliyet tarafi..Denizlide bu isi yapacak bi erdogalar oto da bir haci abi var yapsa yapsa o yapar dediler. Gittik sagolsun ilgilendi haci abi, biraz saglik problemim var 15 gun sonra yapalim 200 tl ni alirim garanti vermem dedi gene..ama problemin cozulur dedi..bir baska usta tanidigim bu adamin eskiden ciragi olani tarif etti..onla gittim gorustum oda baya bir sicak karsilayip bana vakit ayirdi nerdeyse 1 saat konustuk, basimdan gecen olaylari anlattim dineldi vs..en son bak dedi bu mili burdan ben kesecem tornaciya verecez, tornaci bunu kaynakla doldurup duzeltecek daha sonra ben tekrar kaynatacam dedi..bu sayede surekli rulman arizasi cekmezsin dedi..diger turlu sadece isitip duzelttirisen rulman arizasi surekli nuksedebilir dedi.bu isleme tornaci 500 bende 200 alirim dedi..ama bas usta ben farkli bir teknik uyguluyorum ve geri bir sikayet almadim dedi..bende senin ustan boyle bir sey dedi dedim..eger ustam oyle dediyse bir bildigi vardir usatama saygi duyarim dedi..vakit bulup daha gidemedim..1 ay gecti bakalim.ne zaman gidebilecegim..gelismeleri burdan yazarim.

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz
    Blog Entries
    1

Geçmiş olsun. Sorunlar çözülmüştür umarim.

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı EnGin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Sorunlar çözülmüştür umarim.
    Engin abi insallah cozulecek, vakit bulup bahsettigim ustanin yanina gidemedim..gittigimde yapilan islemleri fotograflayip yukleyecegim..ben gibi basina boyle bir olay gelene (kimsenin basina gelmesin elbet) yardimci olsun diye paylasacagim.

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Evet arkadaslar bugun itibariyle arka dingili duzelttirdim.
    Usta dedigim gibi Denizlide parmakla gosterikecek ustalardandi..
    2 saatte islemi hallettik..
    ilk once TOE ve KAMBER olcumununu yapti.
    Ilk cikan rapor su sekilde
    Sol bariz yamuktu..sol taraftaki saseye bagli olan civatalari gevsetip azcik geri cekti..sonra iki bacak arasina gergi zingiri takip gerdirdi.
    Torsiyonu geridirdikten sonra hala TOE de yamukluk vardi..mili de duzeltecez dedi.
    Diski cikarttik, buda egri milimiz.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    Mil uzerine rulman yerlestirdi KAMBER ayari bozuk oldugu icin rulman mile tam oturmuyordu..sente cakisiyla kontrol ettik.
    Daha sonra mili isitip basina civata takip asagi ve geriye dogru cekicledi.
    Tekeri monte etti gene kamberde egiklik vardi, rulman mile oturdu simdide torsiyondam duzeltecez dedi..
    Gene sol kisimdan isitip teker ile beraber zincirledi.gerdirdi ve sol teker kamberini duzeltti..bu asamalarin fotosunu cekmeyi unuttum.
    Su an butun sorunlarim halloldu..200 tl ye halkettik..
    Bu islemi yapmayan, yaptiralim dahi demeyen yetkili reno servisi sadikogullarinida buradan kiniyorum..benden daha fakirlermis anlasildi.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler