Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    BLUEBORAN
    BLUEBORAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

MEGANE II Elektrik Arızası

Kasım ayından beri sahibi olduğum Megane II nin elektrik arızalarından bıktım. İlk defa Kasım ayında araba çalışmadı yol yardımı aradım. Arabayı takviye ile çalıştır servise gel dediler. Ertesi gün takviye ile çalıştırıp servise gittim. Serviste akü değerleri normal çıktığı halde bir daha sorun çıkmasın diye aküyü değiştirttim. Çok değil 1 hafta sonra araba yine çalışmadı. Yol yardım geldi akü boşalmış dedi Aküyü değiştirdi. 2. Akü değişiminden 1,5 ay sonra araba yine çalışmadı yol yardım tekrar geldi ve Aküyü yine değiştirdi. Yani Kasımdan Ocak ayına kadar araba 2 defa akü değiştirdi. Bu sabah araba yine çalışmadı Konya Yetkili servisi ve servis müdür ile görüştüm arabayı takviye ile çalıştırın eğer daha sonra yine aynı sorunu yaşarsanız aküyü tekrar değiştirelim dediler.

Şimdi, arabayı servise ****rdüğümde aküye bi cihaz bağladılar ve kontak kapandığı ve kart yerinden çıkarıldığı halde arabaya bağlanan cihaz bir yerlerin açık kaldığını yazdı. Daha önce böyle bir sıkıntım yoktu araba hergün çalışıyor Kasım ayından bu yana 3000 km yol yaptı ki şarj sorunu diye bir şey yok. Elektrik tesisatını gözden geçirmemiz gerek en az 2 gün serviste kalacak diyorlar. Sizce sorun ne olabilir? Ayrıca arabayı stop ederken eğer kalorifer klima açık ise kapatıyorum, Cd çaları kapatıyorum ve öyle stopa basıyorum. Sizce sorun ne olabilir ve ne öneriyorsunuz?

CoşkunUçar
    CoşkunUçar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Standart Cvp: MEGANE II Elektrik Arızası

Aracı sıfır'mı aldınız.

CliOkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RCT Kurucusu

Durum
    Otomobiliniz

araç sonradna böyle bişi yapıyorsa sorun sizden kaynaklanıyordur yada yanlış birşeyler yapıyorsunuzdur ben 2 sene kullandım böyle birşey başıma gelmedi hiç .. yada aracın beyin olarak formatlıyorlar bu uygulamayı yapın elektrik aksamlarına giden fonksiyonlardada sorun olabilir yada kendini kısa decre yapıp akü boşalması falanda olabilir diecem ama böyle birşeyinde mümkünatı yok.

Ama sorun herneyse sizin araçta ters bişey yapmanızdna ötürüdür byük ihtimal.
    Efsane "SS" Clio RS is the best of 172 Stock Engines

Now!! "SS" F7R will be the best of project cars..!

BLUEBORAN
    Guest

Aracı ikinci el aldım. Ben aldığımda 2006 21 Kasımda aldığımda 29000 km de idi. Şu an 39014 kmde. Aracı alırken Ankaradaki tüm yetkili servislerde aracı kontrol ettirmiştim. Araçta hem elektronik hemde mekanik hiç bir sorun yoktu. Araç ben aldıktan sonra Konya yetkili servis RenKon ve Muğla Yetkili servis Kutay dan başka yere gitmedi. Araçta ekstra hiç bir ilave cihaz, donanım hiç bir şey yok. Araç hergün çalışıyor. En son Ocakta Akü garaniden değişti. Her Akü değişiminde araçta kaçak olup olmadığını kontrol ettiriyorum kaçak yok diyorlar.

Ama bu sabahta çalışmadı. Dün Konya Servis Müdürü takviye ile çalıştırın ertesi gün de çalışmaz ise Yol Yardımdan yine yardımcı olalım demişti. Araç öğlende çalışmayınca yol yardımı aradaım sorunu aynen bu şekilde ilettim. Beni daha önce arabanın aküsünü değiştiren usta ile görüştürdüler. Usta tamam geliyorum dedi. Yine garantiden akü değişecekti. 10 dakika sonra usta beni geri aradı servis müdürü garantinin garantisi olmaz diyor beni göndermiyor hem senin arabada kaçak varmış dedi. Bende kızdım aküyü sen değiştirdin sen kontrol ettin arabada kaçak yok dedin şimdi niye böyle konuşuyorsun deyince abi müdür izin vermiyor Bursa dan kızıyorlar kaç defa akü değiştireceksiniz diyorlarmış dedi. Sen takviye yaptır servise getir arabayı dedi.

Daha önce Kony aservis müdürü ile Cumartesi günkü görüşmemizde arabayı bu aralar servise getiremeyeceği ile ilgili ekonomik durumumu anlatmış kendisi de sorun değil yol yardımdan hallederiz demişti. Şimdi de böyle konuşunca hem yol yardımı arayıp şikayetçi oldum, hem web sayfasından mail yazıp şikayetçi oldum, hemde müşteri hizmetleini arayıp şikayetçi oldum. Ben hergün 20 YTL para verip arabayı takviye mi ettireceğim. Eğer bu sorun halledilmezse herkes bilsin ki benden büyük Renault düşmanı olmayacak!!!!!

BLUEBORAN
    Guest

Ayrıca bu araba ilk arabam. bu arabayı 6 ay aradım gözüm gibi bakıyorum nasıl yanlış bir şey yapabilirm ki? Yani ne olacakta yanlış bir şey olacak ben pek anlayamadım?!

RCT Kurucusu

Durum
    Otomobiliniz

Aracınızdaki problemin her renaultta olduğunu araştırdınızmı ?

Her bu araca sahip olan böyle bir problem yaşamışmı ben şahsen 2 sene kulandım zehir gieiydi yani tek bir sorununu görmedim.

aracınızda böyle birşey oluosa aküden sürekli bir elektrik alan bi sistem olabilir sürekli açık kalan örneğin cd çalar gibi changer gibi yada ne bileyim yanmayan görünmyen fakat sürekli elektrik çeken bir araç içi aydınlatma yeri gibi.

Renault bunu garanti kapsamında halletmesi gerek ztn. hallolmuyorsa mecburen komple değiştirilir herşey yada araç revizyona girer. Yada başka araç tahsil ederler ama sorun mutlaka bulunur. Buradan anlatılana göre pek yardımcı olamayız en iyisini servis bilecektir fakat dediğim gibi tek bir istisna aracınız ile komple bu güne kadar milyonlarca kişinin beğenerek bindiği renaultu marka bazında kötülemek yanlış olur..

BLUEBORAN
    Guest

Bu sorunla ilgili olarak başka bir Renault Megan da aynı soruna rastlamadım. Kasım ayına kadar benimde arabam zehir gibiydi. Her akü değişiminde kontrol ettiler kaçak yok dediler. Zaten arabayı stop etmeden önce herşeyi kapatıyorum Cd Player, Cd Changer klima, kalorifer resistans vsvs. Benim kızdığım nokta servis müdürünün ilk başta tamam dediği halde sonradan garantinin garantisi olmaz gibi abuk sabuk laflar etmesi. Zaten şikayetimi gerekli yerlere bildirdim.

Ayrıca zaten Renault belki de gerekeni yapacak ama kraldan çok kralcı servis müdürü engel oluyor. Ama tekrar söylüyorum bu sorunu çözemezsem bilsiinki reanult ve Renault Konya servisi haklarında çok kötü reklam yapacak bi müşterileri var artık.

RCT Kurucusu

Durum
    Otomobiliniz

bunu bize lanse etmeyin ozaman bunu o servis müdürüyle konuşulması gereken bir mesele.

Müşteri hizmetlerini aramayı deneyin. İstanbul Zeytinburbu behçetoğulları Renault servisinede göstermenizi isterdim imkanınız varsa

BLUEBORAN
    Guest

Eğer yanlışım varsa düzeltin. Geçen sene "bütün üyeler arabasının resmini koysun sayfamızın Renault tarafından takip edildiğini duyuyoruz" diyordunuz. Tabi ki bu sayfadan bi şekilde sesimi duyuracağım.

Ayrıca Renault sahibi olanlar yada olacaklar illaki sahip oldukları marka ve sahip oldukları model araçla ilgili internette araştırma yapıyorlardır. Onlarda bu durumdan haberdar olsunlar ve eğer başlarına gelirse ne yapabileceklerini bilsinler. Araçla ilgili yada Renault kurumu ile ilgili yaşadığımız sıkıntıları burada yada başka bir yerde paylaşamayacak isek ne gerek var böyle forumlara ve web sitelerine.

O zaman bu sayfalarda sadece arabalarımızn resimlerini, nasıl hız denemeleri yaptığımızı, arabalarımızın farını, tamponunu nasıl değiştirdiğimizi vs vs gibi şeyleri birbirimize yazalım duralım. Ama var olan bir sorunu bakın böyle de bir şey var ve ben durumlarla karşılaştım gibi şeyleri yazmayalım.

Tekrar söylüyorum buraya bunları taşımam ve size lanse etmemdeki amaç sadece bu sayfayı takip edipte Konya da bulunanların böyle bir durumdan haberdar olmasıdır ve tabiki sizlerin sayfamız Renault tarafından takip ediliyor demenizdir.

BLUEBORAN
    Guest

Müşteri hizmetlerini bugün aradım zaten yarın yada en geç salı günü size geri döneceğiz dediler. bakalım ne olacak?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)