Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    10berkantca10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Megan II Otomatik Vites Hakkında Bilgi

Arkadaşlar 30 yaşındayım ve araba seçimi için aylarca düşündüm ve 2006 megan privelege makyaj kasa ful +ful otomatik vites aldım..aracım 77.000 km de 26 bin liraya aldım.değişeni ve en ufak boyası yok.sunrof,6 hava yastığı,otomatik klima,otomatik yağmur sensörü,otomatik aynalar,park sensörü,vs vs vs vs .....meganı almadan önce her kafadan bir ses gelmekteydi.gerek forum sitelerinden gerek canlı hayatta kronik rahatsızlığı olduğunu,4 kapıdan ses geldiğini.konsoldan ses geldiğini,vs buna benzer asparagaslar çok duydum ve cesaretimi toplayıp arabamı aldım.megan kullanan da yorum yapıyor kullanmayanda yapıyor....allah renaulttan megan gibi aracı ürettiği için razı olsun..kapıdan da ses yok konsoldan da ses yok meganda ses yok arkadaşlar..şirket arabası alırsanız,korsan taksi arabası alırsanız,takla atmış,arkadan yemiş arabayı alırsanız konsolda oynar kapılardan ses de gelir,bu her araç için geçerli....250 gösterge katran var 245 gördüm.aksini iddaa eden varsa irtibata geçsin kapışalım yolda...bugün alt sınıf hangi araç 245 görüyor olağan üstü yol tutuşu var..megan privilegedeki özellikler başka araçta olmasını istiyorsanız 50 bin tl gözden çıkarın..ışıklarda kalkışı gayet seri.ben kalkıyorum diğer araçlara epey fark atıyorum....buraya kadar herşey güzel.güzel olmayan tarafı ise yakıt çok yakıyor.100 tl lik benzin koyuyorum bilgisayar 230km kaldı yazmakta..yani 100 tl ile 230 km yol alıyorum.aracım manuel olsaydı daha az yakardı...lakin italyan BRC sıralı sistem LPG taktırırsanız araç fabrika çıkışlı kurşunsuz benzin tükettiği için motorda aşınma çok az olur..110 beygir 100 e düşer 245 sürat 230 iner ama megan megandır asaleti yakışıklılığı yeterli...alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun....
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

LifeTime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teğmen

Durum
    Otomobiliniz

Aracınızı Güle güle kullanın. Yakıt konusuna gelince. Sedan Megane II 'lerde Hem otomatik hemde dizel bulunuyor. Keşke dizel alsaydınız. Bendede Scenic II var. Otomatik vites, 2.0 16V benzinli. Ancak Scenic II'lerde hem dizel hem otomatik olmadığı için mecburen aldım. (Scenic II almayı kafaya koymuştum.) Benim aracımda 10 L/100 km yaklaşık yakıt tüketiyor. Yapacak fazla birşey yok. LPG'de taktırmak istemiyorum. AVM'lere ve kapalı otoparklara girememek bize sıkıntı yaratacak. Çünki 2 çocuğum var ve hafta sonrları sıklıkla bu tip yerlere gidiyoruz. Dolayısıyla Aslan besleyen yemini düşünmez deyip şimdilik katlanıyoruz.

2004 Renault Scenic II, 2.0 16V, BVA, Benzinli.
    Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :-)
    Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır.
    "Sonra duman halindeki göğe yöneldide ona ve yere şöyle seslendi: İSTEYEREK VEYA İSTEMEYEREK BİRARAYA GELİN ! .. İkiside; İSTEYEREK GELDİK. dediler (Fussilet Suresi:11) "

10berkantca10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

tşkr ederim kardeşim..sende güle güle kullan......evet dizel alsam daha iyiydi lakin ikinci el aldım ve en temiz bunu buldum..ayrıca privilege megan sınıfının en üstünü ve de fiyat uygun olunca almak kaçınılmaz oldu.....
    www.RenaultClubTR.com

KURTAYOTO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklı Üye

Durum
    Otomobiliniz

Araçta otomatik vitesle ilgiliarıza olup olmadığını anlamak için motor ısıtılarak test edilmesi gerekiyor. Ayrıca clip test cihazına bağlayıp şanzuman ile ilgili bir arıza olup olmadığının kontrol edilmesi ve aracın km si ile şanzuman km sayacının karşılaştırılması gerekir.

chelioss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

bende düşünüyorum megane II bva. kronik sorun olarak ne var bilmiyorum ama 4 ileri otomatik olması aklımı kurcalıyor biraz. yakıt ve performans sorunu olabilir mi acaba.
    araç 5. vitesi istiyor.. tüketim fazla.. bizzat kullanıyorum halen..

Ben bugün biraz test ettim açıkçası beğendim. 100 km ortalaması 7.6 lt gösteriyordu. Sonuçta öylede böylede kapalı kutuya para vereceğiz, ne çıkarsa bahtımıza.
    100 kmde 7.6 lt ; yol bilgisayarının gösterdiği rakam hocam.. gerçekte biraz daha fazla.. hatta şehir içinde 10 litre falan :(

2004 megane ıı hb1.6 16v otomatik araçımı 4 aydır kullanuyorum.herhangibir sorunla karşılaşmadım.ben daha öncede otomatik kullanmıştım .ama meganın otomatıği daha kullanışlı adaptif özelliği var mesala gaza fazla yüklenmessen 2000 devirde vites büyütüyo, biraz fazla basarsan 3000 devir civari vites yükseltiyo, köklersende 4000-4500 hatta dahada zorlarsan 5000-6000 devirlerde vites yükseltiyo,yani sen nasıl gitmek istersen öyle buda yakıta katkıda bulunuyo bence,vites geçişleri sarsıntısız hatta hissetmiyorsunuz,hız sabitlemeyle ölçtüğüm anlık değerleri vereyim 90 la düz yolda 5,5-6,7 arası gösteriyo , 100 ile giderken 6 - 7 arası,120 de 7-10 arası gösteriyo, tek eksiği bence 4 vites olması 5 vites olsaydı daha az yakardı diye düşünüyorum.vitesi ayrıca manuelde kullanabiliyorsunuz ama otomatik ve normal vites zevki vermiyo ben hiç kullanmıyorum bu özelliğini zaten amaç otomatik kullanmak ,bide daha onceki otomabilimde yoktu yokuş aşa giderken vites büyütmüyo hemen bu özelliğiçok iyi.yarı otomatik olduğu için bazen herzaman değil yokuşyukarı durduğunda kalkarken arkaya kaçabiliyo onuda şöyle çözüyorum kalmadan çok hafif gaza basarsan kaymıyo geriye ama bu çok dik yokuşlarda,alırken dikkat edilmesi gerken tek şey vites geçişlerinde vuruntu varmı onu kontrol edin ,kolay kolay bozulmaz baskı balataya ihtiyacıyoktur .. benim anlatacaklarım bu kadar ben çok memnunum sorun varsa yanıtlarım..
    aynen katılıyorum.. ama şu bir gerçek ki araç kesinlikle 5. vitesi istiyor.. motor müsait..

2. vıteste bı yıgılma var
    yığılma derken? 2. viteste mi uzuyor demek istediniz?

doğrudur, aracın en sık kullandığı vites 2. vitestir.. devir spektrumu çok geniş dolayısıyla en çok bu viteste yol alır araç şehir içinde..

sonuç olarak çok keyifli bir sürüşü vardır.. ne kadar yakarsa yaksın, değer ;)

MEGANE 2 1.6 16V DYNAMIQUE BVA

erdaty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

2008 model dizel otomatik sedan exp. model meganım var. ve kalkışlarda çok ama çok ağır..nedendir bilen varsa Allah rızası için bir akıl versin...

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

akıl vermekm demeyelim de otomatik vitesin azizliği diyelim :) hocam o ağırlık 1. vitesin 2 kademeli diyebileceğimiz bir yapıda olmasından kaynaklanıyor.. yani birinci kademe aracı kaldırmaya yarıyor ikinci kademe de 2. vitese geçebilmek için gerekli olan hıza havuşturuyor.. bu da yaklaşık bi 6-7 saniye kaybettiriyor doğal olarak.. bu sürenin uzun olması da kalkışlarda sizi geriye düşürebiliyor.. sonradan açılıyor ama :)

erdaty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı chelioss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akıl vermekm demeyelim de otomatik vitesin azizliği diyelim :) hocam o ağırlık 1. vitesin 2 kademeli diyebileceğimiz bir yapıda olmasından kaynaklanıyor.. yani birinci kademe aracı kaldırmaya yarıyor ikinci kademe de 2. vitese geçebilmek için gerekli olan hıza havuşturuyor.. bu da yaklaşık bi 6-7 saniye kaybettiriyor doğal olarak.. bu sürenin uzun olması da kalkışlarda sizi geriye düşürebiliyor.. sonradan açılıyor ama :)
    yani aracımın bu şekilde olması normal mi? eğer öyleyse büyük hayal kırıklığı olacak benim için..ben baskı balata yada turbo gibi bir yerlerinde arıza vardır sanmıştım..

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

malesef bu şekilde ve bu normal :(

rifatshr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar karar veremedim opel astra cd ve elegance otomatik mi yoksa megane hb dynımıc otomatik mi karar sız kaldım..
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)