Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 41 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
dqw
    nuri78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Benzin pompası neden yanar bozulur açıklıyorum!

arkadaşlar benzin pompası neden arıza yapıyor bunu açıklıyorum. birincisi bilinen zaten yakıt devir daimi yapamadığı zaman pompa yanar yani içerisinde bir elektrik motoru vardır bu ısındıkça sarılı bobin telleri birbirine değer üzerinde vernikli kaplama eridiği için. İkincisi ise araç çalıştığı andan itibaren araba lpg li bile olsa lpgde çalışsa bile benzin pompası çalışır. benzin pompasının tamiri olmadığı için içerisi açılanlar yok sanırım. motorun fırçaları yani kömürleri sürekli çalışmadan bitiyor. bu sebeple yandı diye değiştiriliyor. benim görüşüm bu. buna bir anahtar vs taktırın yada arabada sıralı lpg sistemi varsa ilk çalışmayı benzinde yaptıktan sonra soketi çıkarıverin. her seferinde ömrü azalıyor. bir yerde yanlış varsa fikirlerinizi yazabilirsiniz. iyi geceler.

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: benzin pompası neden yanar bozulur açıklıyorum!

Amerikayı tekrar keşfetmenin alemi yok. Bunlar bilinen konular. En güncel uygulama araya röle konmasıdır. Saygılar.
    TOYOTA VERSO 1.6 2008 COMFORT EXTRA

mehmetoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı everlasting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikayı tekrar keşfetmenin alemi yok. Bunlar bilinen konular. En güncel uygulama araya röle konmasıdır. Saygılar.
    ben yukarıdaki arkadaşın söylediklerini bilmiyordum .ama röle olayını duyduydunm ... bir şey paylaşmış saygı duymak lazım.

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe değerdi
    ”Hz Ali
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

muzisyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

mrb ustam ankarada bu işi yapacak birisi varmı 2001 scenic aracıma yaptırmayı düşünüyorum. ne kadar nerede sağlam yaptırabilirim.
    www.RenaultClubTR.com

keskin80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasan Keskin

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı mehmetoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yukarıdaki arkadaşın söylediklerini bilmiyordum .ama röle olayını duyduydunm ... bir şey paylaşmış saygı duymak lazım.

”Hz Ali
    Aynen saygı duymak lazım.. Bilen bildiğini paylaşacak ki, bilmeyenlerin öğrenmesine vesile olacak .Forumun da amacı bu zaten. PAYLAŞMAK.
    "Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle"

keskin80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasan Keskin

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı mehmetoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

”Hz Ali
    Aynen saygı duymak lazım.. Bilen bildiğini paylaşacak ki, bilmeyenlerin öğrenmesine vesile olacak .Forumun da amacı bu zaten. PAYLAŞMAK.
    "Ateşe Dayanabileceğin Kadar Günah İşle"

nuri78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

amerika keşfedilmedi bilgi amaçlı verildi. polimik yaratmak mı amacın derdin ne senin.

fikriaydogdu03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Benzin pompası arızalı ise; ya hiç çalışmaz ya da bazen çalışır, bazen çalışmaz, bazen de yeteri kadar çalışmayabilir.
    Benzin pompası çalışmıyor ise aracınızın motorunu çalıştıramazsınz. Sıralı sistem LPG takılı ise araç LPG'dede çalışmaz. (Motoru LGP'de çalıştırabilmek için, LPG anahtarını Gas konumuna getirin ve bir çaydanlık dolusu sıcak suyu LGP regülatörüne yavaş yavaş döktükten sonra marş yapınız.) Aracınız LPG ile çalışacaktır. Artık servisinize yada tamircinize rahatlıkla gidebilirsiniz.
    Benzin pompası yeteri kadar çalışmıyorsa, motor çekişten düşer, relanti devri düşer ve hatta motor çalışmayabilir veya çok güç çalışır.
    Eğer hiç çalışmıyorsa, motorun kömürleri (fırçaları) bitmiş veya motoru yanmıştır. Ancak; pompa motorunun girişinde bulunan ince tel süzgecin yırtılmış olması nedeniyle, benzin deposundaki pisliklerin pompayı sıkıştırması nedeniyle de pompa motoru bu arızaları verebilir. Bu nedenle benzin pompasının sökülerek, pompa motorunu bir kap içersine benzin koyarak dışarda denenmelidir. Büyük ihtimalle pompa motoru çalışacaktır. Yani sağlamdır. Bu durumda pompa süzgecini kontrol etmelisiniz. Pompa süzgeci tek başına satılmadığı için yeni pompa motoru ile birlikte değiştirmeniz gerekir. (Yan sanayi 50 TL, orjinali 150 TL civarındadır. Benzin pompasını komple değiştirmek isterseniz size maliyeti yaklaşık 650 TL civarında olacaktır.)

fikriaydogdu03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Benzin pompası yakıt devir daimi yapamadığı zaman pompa yanmaz. Çünkü yakıt devir daimi yapılamıyorsa depoda benzin bitmiş demektir. Benzin bitmişse zaten moturunuzu çalıştıramazsınız. Dolayısı ile benzin pompası motoruda sadece marş sırasında kısa bir süre çalışacağından pompa motorunun ısınması, bobin telleri birbirine değmesi ve bundan dolayı üzerinde vernikli kaplamanın erimesi mümkün değildir. Araç LPG'li ise belirli bir motor suyu sıcaklığından sonra LGP'ye geçince benzin pompası çalışmaz. Benzin pompası yakıt sistemindeki yakıt basıncı belirli bir değere ulaştığında stop eder. Bu nedenle aracınıza benzin pompasına herhangi bir anahtar, role vs taktırmanıza gerek yoktur. Arabada sıralı LPG sistemi varsa ilk çalışmayı benzinde yaptıktan sonra soketi çıkarırsanız, aracınızın LPG sistemindeki herhangi bir arıza durumunda motorunuz stop edecektir. Allah korusun sizde bu anda bir aracı solluyor olabilirsiniz...

cilginturk06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

benim 2000 model megane 1 aracım var.sabahları cok zor çalışıyor.marsı açıp kapatıyorum 5-6 defa .öneriniz ne olur.pompanın komplesi cok pahalı.usta sadece motor değişirse randıman vermez dedi.lütfen yardım.
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)