Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    oramanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Rampada çekişten düşme

19 1.8 rti aracım var rampada bayılıyor ve çekişten düşüyor.acaba sebebleri ne olabilir ki?
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

bereli6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Rampada çekişten düşme

sayın oramanci biraz daha bilgi verebilirseniz daha net konuşma fırsatı bulacaz ve sorun teşkil eden bölgeyi bulmak kolaylaşacak.
    km si ve motor durumu, en son yapılan değişiklikler, yakıt türü,rampa eğimi ne kadar,aracın doluluk oranı,kullandığınız markalar falan filan uzatabilirim.hepsine gerek yok aslında ama bi kaç tanesini diyebilirseniz bilgi sahibi olanlar daha iyi karar vereceklerdir.saygılar efenim
    her damladan maksimum verim tam DOKSAN

Er

Durum
    Otomobiliniz

arabada atiker sıralı sistem var (yeni).motor 200.000 bin.nasıl diyeyim bolu dağında 2. vitese düşüyorum.daha önce 4 5 ile çıkıyordum.
    www.RenaultClubTR.com

EMRE_R19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Durum
    Otomobiliniz

sen yeni sistem lpg taktırmıştın sanırım.ondan sonra olduysa eğer bi gaz ayarına ****r arabayı.ilk lpg takılmasında gaz yarını düzgün yapmıyolar bi daha ****r bakalım.benimde başıma gelmişti aynısı

Er

Durum
    Otomobiliniz

ayar yaptırdım.benim sölemek istediğim muhtemel sebebler nelerdir.ama pek ilgilenen yok senden başka:)
    www.RenaultClubTR.com

EMRE_R19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Durum
    Otomobiliniz

şimdi senin yapman gereken benzinde bi denemek.eğer benzinde aynıysa lpg sağlamdır araçta bi sorun vardır.ama benzindede yapıyosa sorunun lpg den olduğu kabak gibi çıkıcak ortaya.bunu dene bakalım sonra duruma göre bişiler yaparız.ayrıca 25 inde gölyaka dayım :D görüşürüz ordada

ugur_es - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Katalizörün tıkalı olabilir egsoz sistemine bir baktır daha sonra hava filtresi ve buji ve kablolarını kontrol et motor yağ seviyesine bak yağ az olabilir farketmeden hararete kaldırıp conta yakmış olabilirsin kompresyon testine sokturabilirsin kaçak olabilir triger kayışı değiştiysen sente kaçmış olabilir ateşleme bobinlerinde sorun olabilir yani çekiş düşmesi çok genel bir soru oluyor bir sürü sebebi olabilir onun için gözlemlerini yazman lazım rolanti falan nasıl sadece lpg demi yapıyor yoksa ?

SIVASLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üsteğmen

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı EMRE_R19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi senin yapman gereken benzinde bi denemek.eğer benzinde aynıysa lpg sağlamdır araçta bi sorun vardır.ama benzindede yapıyosa sorunun lpg den olduğu kabak gibi çıkıcak ortaya.bunu dene bakalım sonra duruma göre bişiler yaparız.ayrıca 25 inde gölyaka dayım :D görüşürüz ordada
    size katılıyorum önce benzinde dene aracını benzinde çekişi çok iyi lpgde kötüyse gaz sistemindendir.hem benzinde hem lpgde çekişi kötüyse motora baktır.mümkünse aracının motorunu bilgisayarlı teste sok test sonucunda motorunun performansı aşağı yukarı motorun kalan ömrü hakkında bilgi sahibi olursun.
    MEGANE-1 2.0 RXTBARIŞ

osman71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Oramanci aracında yarı sıralı sistem varken sıralı sisteme dönüştürdüğünü diğer açtığın konulardan biliyorum.
    Önceki sistemde böyle bir sıkıntı var mıydı, ayrıca 1.8'lerin yarı sıralı sistemde daha randımanlı olduğunu, sıralı sistem taktıranların çoğunun geri söktürdüğünü duymuştum. Birde bunlar usta tabiriyle "grup" çalışan sistemmiş yani her sıralı uyum sağlamıyormuş, çünkü bende sıralı sisteme geçecektim çok araştırdım ustaların bana ilettiğini yazıyorum belki işine yarar...
    www.RenaultClubTR.com

Er

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı osman71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oramanci aracında yarı sıralı sistem varken sıralı sisteme dönüştürdüğünü diğer açtığın konulardan biliyorum.
    Önceki sistemde böyle bir sıkıntı var mıydı, ayrıca 1.8'lerin yarı sıralı sistemde daha randımanlı olduğunu, sıralı sistem taktıranların çoğunun geri söktürdüğünü duymuştum. Birde bunlar usta tabiriyle "grup" çalışan sistemmiş yani her sıralı uyum sağlamıyormuş, çünkü bende sıralı sisteme geçecektim çok araştırdım ustaların bana ilettiğini yazıyorum belki işine yarar...
    sıralı sistemden şu an gayet memnunum.yakıt azaldı.çekiş arttı.patlatma riski yok.tek kötü yanı benzinde yakıyoruz bu arada.eski sistem var iken aracde benzin olmasada oluyordu.1 sene benzin sistemi bozuk halde sadece lpg de kullandım.Ayrıca benzinde sıkıntı yok çekişi düzeliyor.Serviste kontrol ettirdim teste girdi görünen bir şey yok.İhtimaller arasında rakım farkından lpg yakışı farkediyor tezi doğru çıkıyor.Not:arabada katalizör yok.iptal ettirdim.
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)