Aleo Flash Intro Banner Maker Aleo Flash Intro Banner Maker

Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    Çavuş yasin186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    6
    Aldığı Teşekkür: 20

soru R19 radyatör suyunda yağ var.

ustalar 99 model 114 bin km'de 1.6 k7m motorlu aracım var.radyatör suyunda çamur renginde macun gibi bir madde var.bunun yağ olduğunu söylediler.ustayla görüştüm.sanayiye gitmek için 45 km kadar yol yaptım.herhangi bir terslik olmadı.usta conta yakması veya blokta çatlak ihtimalleri üzerinde durdu.conta ise 250 tl, blok çatlak ise 2000 tl gibi masraf olabilir dedi..sonra 7-8 km yüksek devirde dik rampada yol yapıp geldik.herşey normal dedi.şuana kadar çoktan hararet yapmalıydı dedi.2-3 gün sonra radyatör suyunu komple değiştirelim dedi.yine de gözün hararet göstergesinde olsun dedi.ben de hiçbir anormallik yaşamadan yaklaşık 250 km'dir şehiriçinde biniyorum.hiçbir tuhaflık yok.genleşme kavanozuna biriken yağı farklı zamanlarda 3 defa alt hortumu çıkararak boşaltıp suyunu yeniledim.yağ giderek azalıyor gibi.şuan yok denecek kadar az.ama hala neden yağlanma olduğunu bilmiyorum.kafamda bir sürü soru var.bu soruları sizlere sorayım da içim rahatlasın;

1-eğer conta yakmış olsaydı motor yağına da su karışır mıydı?
    2-hararet göstergesi normalken yani hiç hararetlik bir durum yokken, hararet yapma ihtimali var mı?
    3-diyelim ki bu araç hararet yaptı.ve ben farkına varmadım.araçta ne gibi farklılıklar olur?
    4-bilinen belirtiler;aracın tekleyerek çalışması,eksozdan duman atması,motorun çekişden düşmesi,motor yağına su karışması gibi belirtilerin hiçbirisi yok.yine de bu araçta conta yakma veya blokta çatlak olma ihtimali var mı??
    5-araçta yeşil renkte antifiriz var.antifirizin ne zaman değiştiğini bilmiyorum.uzun süre olduysa antifiriz zamanla bozulmuş olabilir mi?
    6-ustayla 5000 devirin altına düşürmeden neredeyse 7-8 km yol yaptık.ve hararet hiç yükselmedi.bu haldeyken bile bu araçta sorun var denilebilir mi?
    7-bu sorunu farkettikten sonra belki 250 km yol yaptım.sorun olsaydı şuana kadar belli olur muydu?

kafamı kurcalayan sorular bunlar.bilgisi olanlar cevap verebilirse çok sevinirim.saygılar...

www.RenaultClubTR.com

Ufuk TAŞ AnGaRaLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    402
    Aldığı Teşekkür: 694

Standart Cevap: r19 radyatör suyunda yağ var!!

Bence aracın yağ eksiltmesinide kontrol ev çünkü yağ olmayabilir bazı zamanlarda soğutma suyu hattındaki küflenmelerde kopma çözülme olabilir ve aynende yağa benzer bence acele etmeden yağ seviyesinide sudaki yağlanma oranınıda titiz bir şekilde takip edip sorunu bulabilirsiniz. Aracınız sizde yada önce devamlı veya uzun süre antifrizsiz sade su ile kullanıldıysa küflenme den kaynaklanması yüksek ihtimal
    Para peşinde koşan insanlar yeteneksizdir, zira yetenekli insana para zaten akar. (salvador dali) [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Çavuş yasin186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür Et
    6
    Aldığı Teşekkür: 20

Standart Cevap: r19 radyatör suyunda yağ var!!

araçta su ve yağ eksiltme yok.motor yağı çok temiz.arabada tek eksilen direksiyon hidroliği.o da kronik zaten.onunla da bir alakası olamaz herhalde.bir de araçta antifriz çok eskiden beri kullanılıyor.antifriz eskimiş olabilir mi diye düşünüyorum

www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)