Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    serkani84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

kizgin acill soğuk hava larda çalışma sorurnu

beyler aracı yeni aldım 2001 europa 19 alize model kilmalı lpg aracım var sabahları soğukken tek marşta çalışyo ama 1 .vitese atıp gittiğim de boşa atyorum stop edyo ısınınca sorun yok bunun nedeni nedir yardım edin

Derebeyi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: acill soğuk hava larda çalışma sorurnu

Mrb. benim de 1,4 europam 3*5 gün çalışmadan kalınca hava da soğuksa ilk çalıştırmada çok geç alıyo, akü zayıf dedim değiştirdim yine aynısını yapıyor nedendir acaba buji kabloları, distribütor bujiler bunları değişsem düzelir mi?

lider81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

bahsettiğininz sorunlar için gittiğiniz ustanız çok iyi olmalı yoksa gezer durursunuz benden tavsiye

lider81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Derebeyi60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb. benim de 1,4 europam 3*5 gün çalışmadan kalınca hava da soğuksa ilk çalıştırmada çok geç alıyo, akü zayıf dedim değiştirdim yine aynısını yapıyor nedendir acaba buji kabloları, distribütor bujiler bunları değişsem düzelir mi?
    önce beyni teste sokup görülen hatalara baktırman mantıklı arkadsım .aynı sorunlar bendede mevcut baktırmadığım yer kalmadı hala sorun var bendede .araç ilk marşta tık diye çalışmıyo

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz
    Blog Entries
    1

Soğuk havalarda, arabanın geç çalışmasının bir kaç nedeni vardır.
    1- Yanma odasına zengin karışım gelmiyordur. Dizellerde yanma odası yeterince ısıtılmıyordur.
    2- Yanma odasına,ateşleme az yapılıyordur. Dizellerde, püskürtme basıncı ayarlanamıyordur.
    3- Kablolar yeterince akımı iletemiyordur. Dizellerde, pompa elektriği tam alamıyordur.
    4- Sente ayarı kaçıktır . Genelde triger değişimlerinde usta 0.2 mm kadar kaçırsa dahi , emme ve eksoz zamanlaması geç oluşur. Isınnınca ateşlemeler kolay olduğu için soğuk havada belli olur.
    5- Elektronik arabalarda lambada sensörü manifolt ısısını tam okuyamayaıp ECU modülüne, motr soğukluğunu iletemiyor ve ECU aracı soğuk olarak algılıyordur.
    6- Benzin veya dizel araçlarda yakıt pompası yani benzin pompası arızalı olup tam emiş yapamıyordur.

Bir araç soğuklarda geç çalışıyorsa akü sorunu dışında bu konulara odaklanmak lazım.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)