Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
dqw
    sahanfirat
    sahanfirat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Kalorifer Peteği

arkadaşlar herkeze merhaba.yazın yavaş yavaş sonlarına geliyoruz artık.benim sornum arabamın kalorifer sistemi hiç ısıtmıyor.sanayideki arkadaşlar peteğin tıkalı oldugunu söylediler ve ön göğüsün sökülmesi gerektiğini söylediler ve petek için 50 +işcilik içinde 60 lira alacaklarını söylediler .sizden istediğim bu konu hakkında ne yapmam gerekir.
    kireç çözücü koysam motor soğutma suyuna birkaç dakika çalıştırdıktan sonra suyu boşaltsam daha fazla zarar verirmiyim? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim..:confused:

cliosportap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orgenaral

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: kalorifer peteği

kirec cozucu olmazda
    sade su koyup bir kac kez doldurup bosaltsan belki temizlenir
    ama belki
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    665+105. üye

gemsazr9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarbay

Durum
    Otomobiliniz

sıcaklıklığı yukarı doğru getiten çubuk gibi kol kırık olmasın mesala benimki sıcakta takılıp kalmıştı.seninkide soğukta kalmış olablir o kolun arkasında bir yay gibi tel var o çıkınca böyle bir arıza oluyor. torpido illaki sökülecekse çok iyi usta lazım.eğer iyi takamz veya kırarsa sesten çok rahatsız olursun.keşke soğukta kullansaydım dersin.ayrıca araban yetrli motor sıcaklığına ulaşabiliyor mu?aracında termostat olduğuna emin misin?
    www.RenaultClubTR.com

feradov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı sahanfirat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkeze merhaba.yazın yavaş yavaş sonlarına geliyoruz artık.benim sornum arabamın kalorifer sistemi hiç ısıtmıyor.sanayideki arkadaşlar peteğin tıkalı oldugunu söylediler ve ön göğüsün sökülmesi gerektiğini söylediler ve petek için 50 +işcilik içinde 60 lira alacaklarını söylediler .sizden istediğim bu konu hakkında ne yapmam gerekir.
    kireç çözücü koysam motor soğutma suyuna birkaç dakika çalıştırdıktan sonra suyu boşaltsam daha fazla zarar verirmiyim? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim..:confused:
    kardeş aynı sorunu bende yaşadım. daha bu gün sabah erken kalkıp arabanın başına gittim elimde iki bidon su ve bim den aldığım sıradan bir kireç ve pas çözücüyle kalorifer bağlantı hortumunu dibinden söktüm ve eksta bir hortum bağladım diğer çıkışı boş bıraktım azar azar kireç çözücüyü bir honi yardımıyla kalorifere aktardım. sonra su ile iyice açılmasını sağladım bayağı tazzikli çıktı su sonra borularıda ayırıp içinin pasını giderdim ve taktım suyu koydum calıştırıp havasınıda aldıktan sonra kalorifer acayip bi şekilde ısıtmaya başladı sonra olan suyu boşaltıp antifirizi koydum şimdi sıcaktan camı açıyorum...
    www.RenaultClubTR.com

SLC
    SLC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selçuk Ayık

Durum
    Otomobiliniz

detaylı resimleriniz var mıdır ?
    RenaultClubTr

centroline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar merhaba.Benim renonun kalorifer olayından bezmiştim.önce radyatörcü radyatör değişecek su sistemini temizleyeceğiz ardından datermostatı değişeceğiz ve antifiriz koyup arabayı çalıştıracağız dedi.fiyat 150 tl olacak.hepsini yaptırdım parayı da verdim.radyatör peteği de makina ile temizlendi.temizleme makinasından 2 hortum bağlıyorlar makina biryandan suyu ısıtıp ilaçlı suyu petekten devirdaim ettiriyor.ilkin devirdaimin yavaş olduğunu gördüm bir de ters basın suyu dedim ve tersten suyu basınca gayet güzel bir devirdaim olunca neyse topladılar çalıştırdık yine ısıtmıyor.İçime kurt düştü ve ben de kendi kendime bu meret ters bağlı olmasın dedim ve radyatörcü farketmez tıkalı dedi,renocuya gittim o da ters bağlasan bişey değişmez dedi.artık kafayı sıyırmak üzereyken devirdaim çıkışının peteğin üstten girişine dönüşün de alttan girişine bağlı olduğunu gördüm.hemen renocunun arabası da reno olduğundan baktım onunki tam tersi,elinde birtane sökülü petek vardı ona baktım aşağı gelen kısmında giriş olarak ok işareti vardı.ben de söktüm hortumları devirdaim çıkışını peteğin alt girişine giden hortuma devirdaim dönüşünü de üst girişe baladım.havasını aldıuktan sonra çalıştırdım daha ilk çizgiye gelmeden acayip şekilde sıcak üflemeye ve gayet de güzel ısıtmaya başladı.bütün gözlerde kaloriferi denedim gerçekten de harika oldu renocu bile helal sana dedi :).böylece 2 aydır tırmaladığım kalorifer sorununa biraz da bu işlere yatkınlığımdan çare bulmuş oldu.Dediklerim gerçek arkadaşlar deneyin eğer böyle bir ters bağlantı varsa sorununuz çözülecek
    www.RenaultClubTR.com

centroline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

bi düzeltme yapayım makinayla temizlenen kalorifer peteğiydi ben yanlışlıkla radyatör yazmışım.radyatör zaten değişmişti.Kafa karışıklığı yaratmayayım.
    www.RenaultClubTR.com

ozgur81
    ozgur81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

kış geliyor lazım olabilir günceli..

gemsazr9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarbay

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Kalorifer peteği

bence açıçılarla riske girmeye gerek yok peteği delerseniz halıyı berbat eder ayrıca su eskiltmesini anlayamazsanız hararet yaptırırsınız bir renault 9 peteği en fazla 15 yıl gider zorlmanın alemi yk.
    www.RenaultClubTR.com

ozgur81
    ozgur81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Standart Cvp: Kalorifer peteği

kaptan doğru söylüyorsunda arabanın göğsünün sökülmesini gözüm yemiyor. topladıktan sonra tıkırtıdan durulmaz arabada diyorlar. kalorifer sıkıntısı bende de var hafta sonu kireç sökücü ile deneyeyim diyorum.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)