Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 6 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Toplam 54 sonuçtan 31 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
dqw
    mcihat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Neden soğuk havada (sabah) çalışmaz bu meret broadway-spring.!!!

tüm sıvıların viskozitesi sıcaklık azaldıkça artar. bu sebeple sabahları soguk havada motorun içindeki yagın viskozitesi hava şartlarına baglı olarak artar ve marş motoru motoru harekete geçirmesi daha guc olur. ayrıca lpgnin akışkanlıgı da soguktan etkilenerek azalır. bu sebepler aracların soguk havalarda gec calısmasına neden olurlar...
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

enginipekcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı celil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın engin arkadaşım -10 -15 e kadar problem olmaz belki yaşadığınız yerde bu değerleride görmeyebilirsiniz ben muşta görev yapıyorum -35 -40 ı görürseniz benzin hikaye diyemezsiniz.Lpg yi unutun buderecelerde ne marka olursa olsun.zaten tüp beyninin üstünü bir parmak buz kaplıyor.
    biz burada o kadar soguklardan bahsetmiyoruz ki -40 diyorsun o zaman tabiki öyle
    www.RenaultClubTR.com

enginipekcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı bratislav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar aslında şu bi gerçek,eğer bi ürünü kullanan bu isterse araba değil başka bişey olsun 100 kişiden 90'ı sorun yaşayıp 10 u yaşamıyosa burda kronik bi sorun var demektir.Aynı dert bende de var kime sorduysam,yılardır şoförlük yapanlar dahil bu broadwaylerde kronik bi sorun dendi.Lpg de bu raçalrın tek marşta kışın çalışması bi mucize,o arabanın her yerini öperim ben.Bizim 94 Broadway araba gerçekten tertemiz,babamda titiz biri zaten.Gidiyosun sanayiye abi şunu değiştir hay hay,bunu bi değiştir hay hay,tüpün ayarı kısıktır onada hay hay.Bunları yaptırıp sorun yaşayan arkadaşlar var.Bu araçların bi yerinde mutlaka bi mühendislik hesap hatası var.Ya ateşleme sistemindeki tertibatı yanlış tanımlayıp ürettiler ki sen orjinalini alsanda yine aynısı oluyo,yani ben buna kanaat ettim.Mesele kışın lpg de tek marş alması değil ben zaten lpg de böle bişey beklemiyorum arabamdan,bu gün benzine aldım çalıştırdım.Ama yaz da olsa bu sorunu yaşayan 2-3 kontakta anca çalıştıran arkadaşlar var.Bende yazın trankadanak aldığını görmedim.mahallemizdeki komşuların birinde reno 12 birinde toros var.bunlar arabayı haftada bir çalıştırır.Adamlarla aynı anda arabaya binip marşa bastığımı ve onlarınkinin 1sn de çalıştığını,benimkininse 6sn de çalıştığını bilirim.Yani şu bi gerçek bu arabalarda bi marş sıkıntısı var.Ama kar kıştada benzinde çalıştırmak lazım,o da çok aşırı soğuk olursa çalışmaya bilir arkadaşın dediği -35lerde.O konuda broadway niye çalışmadı demem biraz abes olur
    biraz arastırma yap lpg konusunda lpg ye dönüşümde en iyi uyum saglayan araclar broadway ve reno12 lerdir. benim ceevremde ailemde bir cok kişi bu aracı kullandı hic birinden bole sikayet gelmedi. belkide daha önce dedigim gibi besmelesizmi basıyoruz arkadaslar marşa :D.
    www.RenaultClubTR.com

bratislav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı enginipekcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz arastırma yap lpg konusunda lpg ye dönüşümde en iyi uyum saglayan araclar broadway ve reno12 lerdir. benim ceevremde ailemde bir cok kişi bu aracı kullandı hic birinden bole sikayet gelmedi. belkide daha önce dedigim gibi besmelesizmi basıyoruz arkadaslar marşa :D.
    Arkadaşım sende iyice gavur ettin bizi:D Araştırımı var arkadaşım aç broadway bölümüne anket kontakla ilgili, bakalım tek marşta hemen zınk die alan kaç kişi var?senin çizdiğin şekilde bi tablo mu çıkacak bizim dediğimiz gibi mi birlikte görmüş oluruz.Lpg de yolda giderken yada gaz-lpg geçişlerinde,yada çekişle ilgili bi sorunum var demiyorum ki.Marş sorunu oluyo lpg de diyorum.Sen bi aç konuyu bakalım tabloya besmeleylemi alakalıqw
    www.RenaultClubTR.com

barkot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

önce dedigim gibi besmelesizmi basıyoruz arkadaslar marşa :D.
    besmele güzel de müslüman olmayan broadway almasın o zaman:rotfltotal:

Mehmet Emre

r19europa1.4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

bende sana hic katılmıyorum sana diyorum gecen sene arabanın kapılarını acamadık donmustu su doktuk yarım saatte actık icine bindim tek marsta calıstırdım ama el frenini cektigim icin balatalar yapısmıs gidemedim o ayrı. dedigim gibi arabanın neresinde arıza oldugunu bilmen lazım. birseyler buna etki ediyor ki calısmıyor işte ama ne. onu bulman lazım. bende yasadım calısmama olayını 20-50 kullanırdım yağ ama 15-40 a döndümm. o zamandan beri calısmama derdi kalmadı. maasallah.
    bakımsız araba çalışmaz demişin ne alakası var soğuk havada karbüratörlü araba zor çalışır !!!
    Konu r19europa1.4 tarafından (13-12-2010 Saat 03:23 PM ) değiştirilmiştir.
    RENAULT 19 EUROPA 1.4 RNA 74.000

celil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

ben kış geldimi yağını 10-40 koyarım.akşam benzinde bırakırım kışın tek marşta alır hemde volan 3 tur demez. ben kronik sorun olduğuna inanmıyorum hatta benim için soğukta çalıştırmak bir zevk.kışın modelli arabalarıda görüyoruz yazın brodwayda arabamı diyenler kışın kapıyı çalıyorlar kardeş benim arabaya bir takviye yapsak.
    www.RenaultClubTR.com

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

ben kış geldimi yağını 10-40 koyarım.akşam benzinde bırakırım kışın tek marşta alır hemde volan 3 tur demez. ben kronik sorun olduğuna inanmıyorum hatta benim için soğukta çalıştırmak bir zevk.kışın modelli arabalarıda görüyoruz yazın brodwayda arabamı diyenler kışın kapıyı çalıyorlar kardeş benim arabaya bir takviye yapsak.
    10w-40 ne marka koyuyorsun bendede renault 19 1.4 karbüratörlü var işte broadway motorlu . şuan 20 50 var ama 10 40 koysam zararı olurmu diye düşünüp duruyorm. araç 74.000 de sıfır ayarında .

celil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

yağ kataloğunda hava sıcaklığına göre değişiklik gösteriyor soğuk havalarda yağın akışkanlığı azaldığı için kışın 10-40 castrol magnatek kullanıyorum yazın 20-50.siz de kışın 10-40 kullanabilirsiniz bence ilk çalıştırmada kolaylık sağlıyor.
    www.RenaultClubTR.com

OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

yağ kataloğunda hava sıcaklığına göre değişiklik gösteriyor soğuk havalarda yağın akışkanlığı azaldığı için kışın 10-40 castrol magnatek kullanıyorum yazın 20-50.siz de kışın 10-40 kullanabilirsiniz bence ilk çalıştırmada kolaylık sağlıyor.
    o yağ kataloğunu bana gönderebilirmisin ?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)