Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    saran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Devirdaim sorunu

merhaba aracım 1988 model broadway...bu gün tüm günüm sanayide geçti en sonunda forumda sizlerden yardım almak istedim.sorunum şu. sabah araba tek marşda çalışıyor yolda ilerlerken araç stop ediyor ve hararet göstergesi yarı yapıyor.benzine alıyorum çalışıyor hararet göstergesi hemen düzeliyor lpg ye geçiyorum aynı sorun oluyor.bu sbah hava okadar sıcakki dedim yapmaz belki.çalıştırdım kaportayı açtım devirdaimden şakır şakır su akıyor şimdi sorun nedir pztesi ilk işim değiştirmek ama sorun bumu deneyimli arkadaşlardan cevap bekliyorum

34hlm34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: devirdaim sorunu

Öncelikle geçmiş olsun 3 gün önce bendede aynı sorun vardır devirdaimden kaçırıyordu.40 Tl işçilik + 35 devirdaim değiştirmek zorunda kaldım.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

saol.valla devirdaime biri 75 biri95 tl para istediler 35 tl diyen hiç duymadım fiyatı baya iiimiş

34hlm34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı saran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saol.valla devirdaime biri 75 biri95 tl para istediler 35 tl diyen hiç duymadım fiyatı baya iiimiş
    eğer istanbuldaysan beykentte olcaylar oto var oradan temin edebilirsin

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

sorun halloldu 100tl ye... devirdaim denmiş hava yapıyormuş hava yapınca hararet yükseliyormuş sıfır devirdaim+antifiriz+işcilik sorun hallolmuştur

go1602 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Er

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Devirdaim sorunu

bende 45 tl degıstırmıstım hava yapıomus bellıkı senınkıde su kacırıosa...dedım sunun sadece contayı değitirsek ustaya olmaz dedi.yenı alacan.neyse aldık 45 lıraya eskısıyle arasındakı tek fark contası gibime geldi.bi haltı yok abi devirdaimin contanın kenarlarından kacırıo işte yenı conta kestırsek niye olmasın motor üst kapak contası değişirken üst kapakmı al diolar conta alıoz okadar bundada conta yeterdi gibime geldi.büyük lafmı ettim ustalar.murat abi daha iyi bilir ama?
    Yenisini Alana Kadar En İyisi Bu

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

yok abi ben iyice dikkat ettim devir daimin göbeği şıkır şıkır oynuyor söktüğünde gördüm içinden su akıyor o zman.yani motor bloğuna dayanan conta ile alakası yok gibime geldi. zaten devir daimi elime alıp oynadım azcık döndürdüğümde durmak bilmiyor dönüyordu.. usta işte böle dönmemeli az dönüp durmalı dedi.... bilgi:))))

muratersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı go1602 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 45 tl degıstırmıstım hava yapıomus bellıkı senınkıde su kacırıosa...dedım sunun sadece contayı değitirsek ustaya olmaz dedi.yenı alacan.neyse aldık 45 lıraya eskısıyle arasındakı tek fark contası gibime geldi.bi haltı yok abi devirdaimin contanın kenarlarından kacırıo işte yenı conta kestırsek niye olmasın motor üst kapak contası değişirken üst kapakmı al diolar conta alıoz okadar bundada conta yeterdi gibime geldi.büyük lafmı ettim ustalar.murat abi daha iyi bilir ama?
    Değişmesi iyi olmuş. Ömürlü parçadır zaten. Tek arıza çeşidi contadan kaçırması değildir. Bilyası dağılır. Çok inceden ses yapar ve her zaman farkedilmez. Hararet yaptırır. Triger kayışlı araçlarda devirdaiminde triger kayışı ile birlikte değiştirilmesi tavsiye edilir.

Gönlünü ferah tut. Doğru olanı yapmışsın.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

ya murat abi hallettik dedik ama sorun aynen devam abi. yolda giderken gene hararet yarıya geldi araç stop etti. uzun marştan sonra araç çalıştı hararert düştü nedir bu sorun çıldıracam

muratersoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı saran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya murat abi hallettik dedik ama sorun aynen devam abi. yolda giderken gene hararet yarıya geldi araç stop etti. uzun marştan sonra araç çalıştı hararert düştü nedir bu sorun çıldıracam
    Sistemin havasını ya düzgün almadılar ya da tekrardan hava yapıyor. Devirdaimi değiştiğin yere git ve sorunu anlat. Aynı sorun için ücret almadan müdehale etmeleri lazım. Başka bir şey çıkarsa ödeme yaparsın.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)