Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    toybars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart R9 Spring ön koltuklar hakkında

2 ay önce bir spring aldım.1991 model. ön koltukları daha rahat koltuklarla değiştirmek istiyorum.hangi arabaların koltukları bu araca konulabilir?

davut35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: R9 Spring ön koltuklar hakkında

Bugün renault 9 un için ne yaptın kısmında 100 . sayfada Bal974 arkadaşımız demişki Renault 21 Concorde çıkması iki tane koltuk buldum ve aldım ve taktım. Birbirine çok yakın oldular ama çook rahat oldu. Yıllardır işkence çekmişim. demekki Renault 21 Concorde koltukları olur ... başka hangi aracın koltugu uyar bilemiyorum broadway rni lerin koltugu daha rahat diye biliyorum bi arkadaşta vardı BROADWAY RNİ.

Konu davut35 tarafından (06-05-2012 Saat 12:33 AM ) değiştirilmiştir.
    KAPILMA RÜZGARIMA SENDE ALDANIRSIN

Bal974 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Davut35'in aktardığı gibi Renault 21 Concorde koltukları gerçekten çok rahat oldu.

Tek sorun, ki eğer sorun ise, koltuk minderleri yanlarda yüksek olduğu için inerken ve binerken yükseltiyi aşmak gerekiyor. Ama oturduktan sonra çok rahat.

Bir de 21 Concorde koltuklarını taktıktan sonra eski bir alışkanlığımdan vazgeçmek zorunda kaldım. Sol elimi, koltuk ile kapı arasından aşağı uzatarak paspası geriye doğru çekiyordum. Artık koltuk ile kapı arasında boşluk kalmadığı için paspası bu yöntemle geriye doğru çekemiyorum.:)

Kızaklar güzel çalışıyor, beşik hareketi ile yükseklik ayarını da yapabiliyorsunuz. Ben memnunum.

Fotoğraf çektim, ama kart okuyucu şirkette kalmış, hafta içinde resimleri aktarmaya çalışacağım.
    95 Spring, 99 Accord 3.0 V6, 05 Volvo S80 T6

toybars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Bal974 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Davut35'in aktardığı gibi Renault 21 Concorde koltukları gerçekten çok rahat oldu.

Tek sorun, ki eğer sorun ise, koltuk minderleri yanlarda yüksek olduğu için inerken ve binerken yükseltiyi aşmak gerekiyor. Ama oturduktan sonra çok rahat.

Bir de 21 Concorde koltuklarını taktıktan sonra eski bir alışkanlığımdan vazgeçmek zorunda kaldım. Sol elimi, koltuk ile kapı arasından aşağı uzatarak paspası geriye doğru çekiyordum. Artık koltuk ile kapı arasında boşluk kalmadığı için paspası bu yöntemle geriye doğru çekemiyorum.:)

Kızaklar güzel çalışıyor, beşik hareketi ile yükseklik ayarını da yapabiliyorsunuz. Ben memnunum.

Fotoğraf çektim, ama kart okuyucu şirkette kalmış, hafta içinde resimleri aktarmaya çalışacağım.
    Teşekkürler cevap için..bunun maliyeti size ne kadar oldu? ve ben bu koltukları kocaeli de nerde bulabilirim? şase ye bağlı kızakları sökmek gerekiyormu montaj için? biraz montaj ve maliyetle ilgili açıklama yaparsanız sevinirim.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı toybars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için..bunun maliyeti size ne kadar oldu? ve ben bu koltukları kocaeli de nerde bulabilirim? şase ye bağlı kızakları sökmek gerekiyormu montaj için? biraz montaj ve maliyetle ilgili açıklama yaparsanız sevinirim.
    Koltukların çiftini 150 tl'ye aldım. Kızakları, kolları üzerindeydi. Hatta birinin kızağı çok yeniydi, araba hurdaya çıkmadan kısa süre önce değiştirilmis, belli.
    Ayrıca sonradan öğrendiğime göre epey ucuza almışım.
    güzelce temizledim, yıkadım, kurumasını bekledim, çünkü belli ki bir yıl kadar yağmurun altında kalmışlardı.

Kızakların ön tarafında 90 derece dönük ucu vardı, onları canavarla kestim, bir de arka deliğe denk gelen yere de matkap ile bir delik delip, yarım cm kadar öndeki delik ile birleştirdim, kanal gibi oldu.

Montajında başka bir zorluk yoktu.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Fotoğraflar

bysmokin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Abi genişliği de düşündüğümden iyi olmuş tam oturmuş bide biz bulsaydık iyiydi

RamazanFuruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ramazan Furuncu

Durum
    Başiskele / KOCAELİ - Vakfıkebir / TRABZON
    Otomobiliniz

En Kısa Zamanda Benim Bro da Bu Olaydan Nasibini Almalı :)
    Güçlüyüz, Gururluyuz, Çünkü Trabzonluyuz
    Plakamız 61 Bu Sene Şampiyonuz
    Trabzonum Şampiyon Bu Hasrete Artık Son
    Kıskananlar Çatlasın

Bize Her Yer TRABZON :)

emr_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar springime 2 tane reno 21 koltuğu buldum 100 tlye aldım kızaklarıyla beraber.50 tl taktırmaya verdim toplamda 150 tl ye malettim.on numara oldu.vites topuzu çıkıyordu passat vites topuzu buldum ve springime uyarlayıp taktım ve yine göstergelerimin içine kendim led döşedim.araçta yaptığım değişiklikler bunlar.koltuklar çok rahat oldu. herkeze tavsiye ederim.benim koltukları aldığım çıkmacıda 2 tane daha var tanesine 50 tl diyor bilginize.tüm arkadaşlara kolaygelsin

Ghost898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı emr_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar springime 2 tane reno 21 koltuğu buldum 100 tlye aldım kızaklarıyla beraber.50 tl taktırmaya verdim toplamda 150 tl ye malettim.on numara oldu.vites topuzu çıkıyordu passat vites topuzu buldum ve springime uyarlayıp taktım ve yine göstergelerimin içine kendim led döşedim.araçta yaptığım değişiklikler bunlar.koltuklar çok rahat oldu. herkeze tavsiye ederim.benim koltukları aldığım çıkmacıda 2 tane daha var tanesine 50 tl diyor bilginize.tüm arkadaşlara kolaygelsin
    kardeş nerden aldın bende Kayseri deyim. Bende arıyorum adres verebilirmisin.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)