Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    scenic78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Scenic 2001 otomatik vites sorunu

Merhaba arkadaşlar, scenic rxt 2001 model otomatik vites aracı 3 ay önce aldım.yaklaşık 1 ay önce vites geçişlerinde özellikle 1den 2 ye vuruntulu (sanki ileri atma gibi ama çok fazla değil) geçişler olmaya başladı.sadece düz yolda ve yokuş aşağı giderken yapıyor. 1 hafta önce araç ile dolaştıktan sonra bir yerde 5 dakika durdum ve tekrar aracı çalıştırdığımda otomatik vites arıza ışığı yandı ve araç rampada kaçırmaya başladı ve çekişi zayıfladı tahminim arıza ışığı yandığında 3.vitese geçiyormuş araç.ertesi gün servise ****rdüm deneme sürüşü yaptılar vuruntuyu söylediler. Bilgisayara bağladıklarında tribün kaptör arızası diye bişey yazdı.eleman anlayamadı arızanın nereden olduğunu yalnız 2 parça var onu değiştirirsek 1000 tl civarı olur dedi .ama arıza konusunda kesin çözüm veremedi.bende yağını değiştirelim dedim. 6 litre yağ konuldu renaultmatic d3 syn ve işçilik dahil 240 tl. ama aracı servisten alırken şanzıman revizyonu gerekebilir vuruntular devam ediyor konvertör arızası olabilir dedi ve aldığım evrağın üzerine tribün hızını görmüyor diye yazdı. 3500-4000 tl den bahsetti. Biz yapmıyoruz dedi.bu arıza ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.şu an için arıza ışığı yanmıyor.
    Konu scenic78 tarafından (05-11-2009 Saat 01:47 PM ) değiştirilmiştir.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

mstk37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: Scenic 2001 otomatik vites sorunu

Ucuz eleman çalıştırıyolar sonra hiçbir problemi çözemiyorlar 2500 tl ye araştırırsanız eğer sıfır şanzıman veriyolar sahibinden.com da...bnmde aynı problemler başımda ama şuan için bir problemm yok.Eğer bigün yolda kalırsam gidip o şanzımanı alıp gelicem...eğer benden önce davranıp siz alırsanız lütfen yorumlarınızı bekliyorum :))

bas gaza ondan sonra bırak olurununa:cool:

aga81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orgenaral

Durum
    Otomobiliniz

bu sorunu cihangır abım en ıyı yanıtlar kendısı renault servıstır
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]ŞAMPİYON[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    AGA81 SCENİC[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Senin torkun kadar benım beygırım var koççum

Alıntı ErHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arabaya şenolun eli değdiyse o araba olur kardeşim..

Firat_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek & Yönetici

Durum
    Otomobiliniz

geçen gün başımıza megane de aynı buna benzer bir durum geldi araçta elektirik tesisatında arızası çıktı vites kutusunda yetkili servis vites kutusu değişecek demiş ama sorun çözüldü elektirik sisteminden yapabilir. ayrıca şanz. değişecekse 2500 tl ye gerek yok ankarada görgülü kardeşler var otomatikçi düşük maliyet süper işçilik tavsiye ederim saygılar
    FIRAT MEKANİK RENAULT ÖZEL SERVİSİ

Servisimizde Binek ve Ticari Araçlarınızın Yedek Parça - Mekanik - Elektirik - Elektronik - Otomatik vites -Sunroff ve Dİğer Tüm Arızalarınız Garantili Olarak İtina İle Yapılır
    firat_usta_rct@ hotmail . de GSM 0 543 464 95 17
    Nazilli -Aydın

Soğukluğun İle Tehtid Etme ANKARA Hayellerimi Yaksam Ağustosu Yaşarsın ... !

gstsanziman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı scenic78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, scenic rxt 2001 model otomatik vites aracı 3 ay önce aldım.yaklaşık 1 ay önce vites geçişlerinde özellikle 1den 2 ye vuruntulu (sanki ileri atma gibi ama çok fazla değil) geçişler olmaya başladı.sadece düz yolda ve yokuş aşağı giderken yapıyor. 1 hafta önce araç ile dolaştıktan sonra bir yerde 5 dakika durdum ve tekrar aracı çalıştırdığımda otomatik vites arıza ışığı yandı ve araç rampada kaçırmaya başladı ve çekişi zayıfladı tahminim arıza ışığı yandığında 3.vitese geçiyormuş araç.ertesi gün servise ****rdüm deneme sürüşü yaptılar vuruntuyu söylediler. Bilgisayara bağladıklarında tribün kaptör arızası diye bişey yazdı.eleman anlayamadı arızanın nereden olduğunu yalnız 2 parça var onu değiştirirsek 1000 tl civarı olur dedi .ama arıza konusunda kesin çözüm veremedi.bende yağını değiştirelim dedim. 6 litre yağ konuldu renaultmatic d3 syn ve işçilik dahil 240 tl. ama aracı servisten alırken şanzıman revizyonu gerekebilir vuruntular devam ediyor konvertör arızası olabilir dedi ve aldığım evrağın üzerine tribün hızını görmüyor diye yazdı. 3500-4000 tl den bahsetti. Biz yapmıyoruz dedi.bu arıza ile ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim.teşekkürler.şu an için arıza ışığı yanmıyor.
    Sorunu çözemediyseniz, biz yardım edelim. Komple şanzıman tamiri 1.800,- TL ile 2.200,- TL arası (araba bize gelirse). Tribün kaptörü ise 500,- TL'e yaparız.[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)