Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 3 sonuçtan 1 ile 3 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    LifeTime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teğmen

Durum
    Otomobiliniz

Standart SCENIC Otomatik Şanzıman Ömrü ?

Selam arkadaşlar. Geçen ay bizim bir akrabanın Volvo marka aracının otomatik şanzımanı arızalandı ve servis tarafından 9 000 TL gibi bir rakama değiştirildi...
    Araç henüz 109 bin km'deydi. Servisteki usta bu araçların şanzıman ömürlerinin en fazla 130 bin km olduğunu söyledi. (Araç: Volvo XC 70 cross country)

Şimdi düşünüyorumda benim kullandığım scenic'te otomatik şanzıman ve acaba kaç km ömre sahip ? Acaba Otomatik Scenic kullanan ve Şanzıman sorunu yaşamadan en fazla km yapanlar kaç km yaptı.

Teşekkürler.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

2004 Renault Scenic II, 2.0 16V, BVA, Benzinli.
    Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :-)
    Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır.
    "Sonra duman halindeki göğe yöneldide ona ve yere şöyle seslendi: İSTEYEREK VEYA İSTEMEYEREK BİRARAYA GELİN ! .. İkiside; İSTEYEREK GELDİK. dediler (Fussilet Suresi:11) "

yücehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: SCENIC Otomatik Şanzıman Ömrü ?

bundan önceki aracım 2001 otm scenicti km 180 bine dayanmıştı ufak sorunlar oldu ama çok büyük bi arıza yapmadı en azından bendeyken yapmadı benden önce 140 bindeyken aldım bişey oldumu bilmiyorum yalnız şunu belirteyim şanzuman arızası olduğu zaman bir ustaya gösterip karar vermeyin bi kaç ayrı usta baksın benim başıma geldi şanzuman arıza lambası yandı vites takılı kaldı 3 ayrı ustaya gösterdim hepsi ayrı bişey söyladi sonra servise gittim tirbün kaptörü die bi kablo arızalı dediler 130 liraya değiştirdim sorun düzeldi sanayideki ustalara kalsaydım 2000 liradan açtilar kapıyı aklınızda bulunsun
    www.RenaultClubTR.com

Onurİzmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OnBaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cvp: SCENIC Otomatik Şanzıman Ömrü ?

scenicim bindiğim 4. otomatik aracım..
    otomatik şanzuman problemi herkesi çok korkutur ama çoğu problemin aslında basit çözümleri vardır..
    Kitlenme durumu genelde kablo sıkışması vs..nedenlidir.
    Kitlenirse en azında servise gidene kadar yapmanız gereken;
    vites bölümündeki kapağı açın..bir buton göreceksiniz,Onu basılı tutarak vitesi tekrar çalıştırabilirsiniz.ama bir kez olduysa yine olacaktır.En azından kabloların toparlanması gerekir...
    ----Scénic 1.6 RXE-Auto----

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)