Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 41 sonuçtan 21 ile 30 arasındakiler gösteriliyor.
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
dqw
    Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Mühürlü App plaka yasak mı?

Alıntı osetpolice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef güzel arkadaşım mühürlü de olsa yasak .ben de polis olarak bu tür plakalar daha hoşuma gidiyor , App olsun 10 lira fazla olsun derim ama kanun . Mühür olayına gelince şimdi sen daha iyi biliyorsundur nasıl mühürlediğini . Ya sigortacının tescil deki arkadaşın ilişkisi ya senin ilişkin yada 3.bir kiinin ilişkisi , ricasıyla mühürlenmiştir . Sokaktaki trafik polisi tescilde mühürü basan polisi babası da olsa tanımaz . Ona da emir verilmiştir yaz cezayı diye o da yazar.
    Bunu araç sahibi olan herkes App nin yasak olduğunu biliyor , sen şimdi itiraz da edemiyeceksin muhtemelen , çünkü sana o plakayı basan adamla o şekilde anlaşmışsındır veya 3.şahıs her kimse o anlaşmıştır . sen ruhsatını alırken devlet sana bir plaka verdi neticede eline değil mi ? neden ilegal yollara başvuruyorsun ? .... üstüne alınma ben genel anlamda açıklama olsun diye foruma yazıyorum . Ben de polis olarak aynı apartmanda oturduğum tescildeki , bana yeni plakamı veren arkadaşımdan app isteyemedim onu zor duruma düşürmemek , kendim de trafikte bir uygulamada arkadaşıma polis olarak zor durumda düşmemek için buna tenezül etmedim . .... cam filmin yasak olduğunu bile bile cam filmi çektiriyoruz iki yılda bir muayeneden geçsin diye de tekrar yırtıyoruz ... sonra geri takıyoruz , bunun gibi düşün güzel kardeşim . saygılar
    Abi ben konuyu açali baya zaman oldu o süre içinde sen şimdi cevapladin hatta yasak dedin ama şuan da Giresunda cemiyet app plaka basiyor mühürlüyor veriyor...
    ayrica emniyet mühürüde kalkti yani bu durumda app yasak olmuyor yanlişsam düzelt ama...
    :mad:MEGANE I 1.6 16V EXPRESSİON:mad:

osetpolice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Sercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben konuyu açali baya zaman oldu o süre içinde sen şimdi cevapladin hatta yasak dedin ama şuan da Giresunda cemiyet app plaka basiyor mühürlüyor veriyor...
    ayrica emniyet mühürüde kalkti yani bu durumda app yasak olmuyor yanlişsam düzelt ama...

trafikçi arkadaşlardan bir öğreneyim bakalım ... yazarım .Akşam iişe gideceğim görürüm trafikçileri, yazarım cevabı. sağol..... geç cevap işi de yeni üye olduk gecen... oyle foruma göz atıyorum arasıra , bazı konulara yazıyorum ondan

Sercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüzbaşı

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı osetpolice Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trafikçi arkadaşlardan bir öğreneyim bakalım ... yazarım .Akşam iişe gideceğim görürüm trafikçileri, yazarım cevabı. sağol..... geç cevap işi de yeni üye olduk gecen... oyle foruma göz atıyorum arasıra , bazı konulara yazıyorum ondan
    Tamam abi bekliyorum
    :mad:MEGANE I 1.6 16V EXPRESSİON:mad:

serkanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trabzon İl Temsilcisi

Durum
    Otomobiliniz

App plakalar polislerin başını ağırtır yasak olmasını düşünüyorum ama Cemiyet app mühürlü plaka basıyosa polis daha bişey dememesi gerek ama gıcıklar hariç.
    sebep hızlanmak değil doğru zamanda [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] doğru viteste hızlanmaktır RS
    ......................................................................

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Şimdi uygulamada çift mühür olayı kalktı ... cemiyet tek mühürle işi bitiriyor . Cemiyet der ki standart plaka 15 tl app plaka 50 tl ... maksat cemiyete yardım. Ancak bu tür plakalar hala standart dışı ... bu kanunla alakalı bir durum . Cemiyet istediği kadar plaka farkı alsın ve app plaka bassın yolda ki trafik amcalar isterse gözünün yaşına bakmaz , çünkü onları ilgilendiren ellerindeki kanun ve mevzuat ... app konusunda araştırdım yayınlanmış bir genelge de yok , yani müsade edilir gibisinden. Devlet tescilden mühürü kaldırdı ama bu sefer iş ehil olmayan ellere kaldı . Emniyetin mühürü belliydi , net ve okunurdu ama cemiyet mühürü belli belirsiz birşey bu da sahtte plaka olayını arttıracağa benziyor . Bu yüzden de app plakalar hala muteber değildir . Giresun da da durum bu .. tek mühür cemiyet mühürü uyglaması var ... cemiyet fark alıp app basıyordu ... akabinde trafikçilerde cezayı basıyordu derken bu konuda mutabakat sağlanamayınca ... plaka sahipleri de ..." farkını verdik birşey olmaz diye siz de plaka bastınız ama emniyet de cezayı kesti " diye cemiyeti sıkıştırınca , cemiyet de app den vazgeçti ... girersun da durum budur . App nin emniyet açısından hala bir takım güvenlik açıkları var kullanımı hususunda o yüzden kanuni anlamda app lehine bir düzelme olacağınnı sanmıyorum . ... yani cemiyet plakayı bastı polis birşey diyemez diye bir kanun hüküm kural yok .. aslolan yetkisini kanundan ilgili yasalardan ve mevzuattan alan polisindir . Polis cemiyete değil cemiyet polise uyacak arkadaşlar .

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Atıyorum.... Bursa da emniyet ve cemiyet anlaştı .. emniyet cezayi işlem uygulamıyor diyelim cemiyetin mühürlediği app plakalara . Vatandaş Bursa dan çıktı geldi Ankara ya ... ankarada da cemiyet emniyet app işbirliği yok .... o zaman ne olacak ? Ankaradaki sürücü demeyecek mi polise kardeşim sizz burda müsade etmiyorsunuz Bursa lıya neden ceza kesmiyorsunuz ??? veya cemiyete dediki bursa da app basılıyor kardeşim farkı neyse ben de veriyorum bas bana da app ... ankara daki trafik polisini bağlar mı Bursa polisi-cemiyeti-App si ? bağlamaz .. sen ankaradaki polise istediğin kadar bursa da serbest diye gazel oku ... o yüzden hava da kara bulut app plakayı unut değilse de ceza kesildiğinde cırlamayacaksın .... Bu cam filmi olayına benziyor .. yasak olduğunu , muayeneden geçmeyeceğini bilerek de veriyoruz 100 tl taktırıyoruz , polis isterse söktürüyor veya cezayı kesiyor , yada muayene giderken 2 yılda bir söküyoruz değil mi ve bunu kabul ediyoruz ... app de öyle . Madem kullanacaksın o zaman yanında da bir zahmet gerçeğini arabanın bir köşesinde bulundur ... ne artisler görüyoruz öyle , ama mağlesef havaları çabuk sönüyor :))
    Benim de gönlüm app den yana ... ben devlet olsam bakarım , talep App yönünde , gayet de şık duruyor, çok daha rahat okunuyor ... tescile veririm yetkiyi kardeşim mühürü sen basacaksın farkını da cemiyet değil devlete gelir hanesine sen tahsil edeceksin ... belki ilerde bu yönde bir uygulama olabilir . Ama şimdilik yasak ...

kujo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yasaklı Üye

Durum
    Otomobiliniz

yani gerçek plakayı aracın bagajında bulundursak.ama aracın üstünde app plakalar olsa ceza yazılmıyomu o zaman.

Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı kujo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani gerçek plakayı aracın bagajında bulundursak.ama aracın üstünde app plakalar olsa ceza yazılmıyomu o zaman.
    Memurun insiyatifine kaldın o zaman .. ;)

KuBiLaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üsteğmen

Durum
    Otomobiliniz

Konuyu güncelleme zamanı geldi

bende aracıma app plaka yapsam çevirmede sorun yaşarmıyım
    5 kuruşlık plaka için ceza yemek istemiyorum app plaka ile ilgili son durum nedir bilgisi olan bilgi paylaşımı yapabilirmi..Teşekkürler

GalipÇ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Albay

Durum
    Otomobiliniz

Sayın Kubılay Bey bende kendım app yapacagım bosuna muhursuz kullanmaya gerek yok yontemı cok basıt sizede yardımcı olurum...
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)