Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    jiyanxese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Su devirdaim pompası

arkadaşlar geçen hafta aracımın antifirizini değiştirdim yanlız sonrası aracım hareret yapmaya başladı ve fan devreye girdi. yalnız 30 km üstü giderken ibre 90° da ama dur kalklarda ışıklarda 100 edayanıyor . tekrar ustaya ****rdüm havasına baktı , su eksiltme var mı yokmu kontrol etti herşey normal ama araç rolantide ibre 100 lere gidiyor gaza basınca 3000 devir üstünde hemen ibre düşüyor fan devreye giriyor. usta su devirdaim pompasından kaynaklandığını tahmin etti yarın gidip değiştireceğim. sizce doğru olanımı yapıyorum ?
    not:peugeot 307-2003 model

diac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: su devirdaim pompası

Kaçak kontrolününden emin olun ve bence sistemin soğutma suyunu komple değişin.Antifriz oranını da fabrika tavsiyesi doğrultusunda ayarlattırın.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

Perfection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: Su devirdaim pompası

Ppeugeot tipik arızalarından bir tanesi, ters kanat su pompası kullanan peugeotlarda en çok rastlanan sıkıntıdır. Termostadın arıza yapma olasılığı yüksek, havası alınmış sistemde termostadda sağlamsa, geriye su pompası kanatlarından oluşan bir problem kalıyor. Ya devirdaim pompası mili kanatlarından ayrıldı yada termostad bozuk. Bir ihtimali eleyelim gaz verince hararte düşüyorsa devirdaim çalışıyordur, lakin termostad miyadini tamamlamıştır. umarım yardımcı olabildim geçmiş olsun.
    www.renaultclubtr.com

EnGin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ADMİN (Engin ÖZARI)

Durum
    Otomobiliniz

Öncelikle havasının alınmış olduğundan emin olarak, yukarıdaki adımları inceleyin veya inceletin.

road26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teğmen

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı Perfection Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ppeugeot tipik arızalarından bir tanesi, ters kanat su pompası kullanan peugeotlarda en çok rastlanan sıkıntıdır. Termostadın arıza yapma olasılığı yüksek, havası alınmış sistemde termostadda sağlamsa, geriye su pompası kanatlarından oluşan bir problem kalıyor. Ya devirdaim pompası mili kanatlarından ayrıldı yada termostad bozuk. Bir ihtimali eleyelim gaz verince hararte düşüyorsa devirdaim çalışıyordur, lakin termostad miyadini tamamlamıştır. umarım yardımcı olabildim geçmiş olsun.

aynen katılıyorum devir daim mil ile kanatlar ayrılmışsa görevini tam yapamıyyordur başıma geldi .ama yüksek süratde gaza basmadan veya boşda düşmesi gerekli bu teşhis için yada termostat arızası olabilir ...

kişileri saygın yapan fikirleridir,
    bir fikrin olmalı ,
    fikrin yoksa ,zaten yoksun

jiyanxese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum . hallettim şöyle su devirdaim pompası kanatları yani suyu devreden kanatlar metal olmasına rağmen erimişti ortada sadece dönen bişi vardı oda yüksek devirde zorla olsa tahliye ediyor suyu ama dur kalklarda işe yaramıyordu yenisini taktık araba durkalk şehiriçinde hiç hareret yapmadı . fakat devirdaim tam yapılmadığı için(bugün hallettim) antifirizi tekrar ekleyiip rolantide çalıştı ve su resmen çamurlaştı usta antifirzi kiri pası iyice çözsün bi kaç gün sonra gel suyu komple değiştirip tekrar antifriz koyalım dedi. bu şekilde sorunu hallettim artık hareret diye bi sorun kalmadı

diac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Sevindim abi,belliydi zaten böyle bir arıza olduğu.Keşke tüm arızalar soğutma kadar kolay olsa.
    www.RenaultClubTR.com

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)