Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    selimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

dikkat 5664'e araç sorgulamayla ilgili

Merhaba arkadaşlar. 2009 model yeni kasa symbol marka bir araç almayı istiyorum. Dün akşam ilanlarda aradığım gibi bir araç bulduğumu düşünerek 5664'e plakayı yazarak mesaj yolladım. Hasar kaydı gelmedi. Sonrasında tüv Türk'ten muayene ve km bilgisi geldi. Anlam veremediğim kısım şuydu; araç 2009 model olduğu halde 08.06.2010 yılında 37287 km de ilk muayenesini, 07.06.2012 de de 61580 km de ikinci muayenesini olmuş. Araç sahibi ikinci sahibi ve 2010 yılında almış aracı nasıl olurda 2009 model bir araç 1 yaşındayken muayene olur sonuçta sıfır araçlarda 3 yıl muayene yok. Araçta boya da yokki taksi çıkması yada ticari diye düşüneyim bir anlam veremedim sahibi de hatalı mesajdır diyor. Sizlerin bir fikri var mı yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler Selim

AnGaRaLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ufuk TAŞ

Durum
    Otomobiliniz

Standart Cevap: 5664'e araç sorgulamayla ilgili

5664 e hiç güvenmeyin çünkü düzgün çalışan bir sistem değil arabanın plakasını gönderiyorsun farklı birşeyler geliyor, şase numarasını gönderiyorsun daha farklı şeyler çıkıyor, bu sistem istenilen gibi başarılı olamadı maalesef ve beklentileri asla karşılamıyor yada yanlış karşılıyor benim 2008 yılındaki kazam 2010 yılında çıkarken 2011 yılında baktığımda çıkmadı şuan hala çıkmıyor ama 2008 net olarak kazası var aracın.
    Para peşinde koşan insanlar yeteneksizdir, zira yetenekli insana para zaten akar. (salvador dali) [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

R21Concorde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hulusi Kemal AKBABA

Durum
    Otomobiliniz

Sorgulamalarınızı şasi numarasından yapın çünkü:plaka değişebilir ama şasi numarası tektir . Dolayısıyla plakadan yapılan sorgulamalar her zaman yanıltır.

Fi®eMaNOFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orgenaral

Durum
    Otomobiliniz

Aracın plakası yeni plaka değilse başka bi araçta kullanılmışsa böyle bişey görünebilir. Aracın modeli 2008 dir vatandaş 2009 olarak yazmış olabilir..

Fi®eMaNOFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orgenaral

Durum
    Otomobiliniz

Ayrıca araca lpg takıldıysa ( Dizel mi bilmiyorum) veya başka bi değişiklik yapıldıysa 1 senede muayaneye girebilir.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)