Kullanıcı Tag Listesi

Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.
dqw
    alisaid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Standart Clio 1.4 rolanti sorunu

ARKADAŞLAR arabamda rolanti sorunu var.

araba boşta iken veya ışıklara yaklaşırken debriyaja ilerlerken stop edebiliyor.
    arabanın motor kısmındaki hava filitresinin altında rolanti motorunun değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
    doğrumudur?
    doğru ise bu yedek parçanın fiyatı nedir?
    yardımcı olurmusunuz?

ALpeR22
    ALpeR22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Guest

Standart Cevap: Clio 1.4 rolanti sorunu

Büyük ihtimal kelebek boğazı sorunlu bi göster derim.

mkose58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

Alıntı alisaid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR arabamda rolanti sorunu var.

araba boşta iken veya ışıklara yaklaşırken debriyaja ilerlerken stop edebiliyor.
    arabanın motor kısmındaki hava filitresinin altında rolanti motorunun değiştirilmesi gerektiğini söylediler.
    doğrumudur?
    doğru ise bu yedek parçanın fiyatı nedir?
    yardımcı olurmusunuz?
    Bende de 2001 clio symbol 1.4 8v var. Bende benzer sorunlar yaşadım. İnternette araştırdım. Bu rolanti valfine Bazısı rolanti motoru diyor. Çok uçuk fiyatlar söylediler. Bir tamirciye ****rüp durumu anlattım. Adam arabayı çalıştırdı. Vitesi boşa alıp, gaza yüklendi 6000 devir civarına çıkınca, birdenbire gazı bıraktı. Arba stop etti. Bana iki ihtimal var dedi ya, boğaz kelebeği kirlenmiştir, yada rolanti valfi değişek dedi. Temizlettirdim boğaz kelebeğini. 5 liraya balata spreyi aldım, 10 lirada ustaya verdim. Fakat yine deneme yaptı yine stop etti arba. Tek çare rolanti valfini değiştirmek dedi. Nekadara patlar dedim. parça işçilik 100 tl civarı dedi şaşırdım. Herkes 700 800 liradan bahsediyordu. O an para yoktu değiştirmedim. Bu olaya yaklaşık 6 ay oldu. O günden sonra araba hiç stop etmedi. Galiba temizlik işe yaradı. Ustaya bu sorunun nedenini sordum bir şey diyemedi. Ama benim bir şey dikkatimi çekti. Bizim 1.4 8v motorlara 3,1 litre yağ konması gerekiyor. Ama sanayideki ustalarımız saolsunlar 4 litre yağı direkt aktarıyorlar. Yağ çok değilmi diye sordum bir şey olmaz bunlara 4 litre konur dedi. Dedimki kitapçıklar 3.1 litre yazıyor diye. Bir şey olmaz falan dedi. Yağ çubuğunda yağ max. seviyenin epey üstünde görülüyor. Bence bu yağ fazlalığı emme manifoldunda birikme dolayısıla boğaz kelebeğinde kirlenme yapıyor. Bu benim görüşüm tabii..
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
    www.RenaultClubTR.com

4MoseLey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acemi

Durum
    Otomobiliniz

bendede 2008 1.4 symbol var aynı sorun bende de vardı subap ayarı yaptırdım serviste sorun düzeldi.90 TL civarında bir ücreti var.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)